Już w najbliższy piątek, będziecie mieli okazję wziąć udział w nietypowym wydarzeniu. Organizowana cyklicznie od kilku lat Ekstremalna Droga Krzyżowa – czyli 45 km walki ze swoimi słabościami. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. – Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać – mówią organizatorzy.

Trasa ekstremalnej drogi krzyżowej przebiega przez Kamień Pomorski, Wrzosowo, Dziwnówek, Pustkowo, Pobierowo, Łukęcin, Radawkę, Wrzosowo, Żółcino, Kamień Pomorski. Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024 rozpocznie się Mszą Świętą 22 marca o godz. 20:00, po której jej uczestnicy wyruszą w ciszy przez stacje Drogi Krzyżowej. Warto zabrać słuchawki i korzystać z aplikacji EDK.

O bezpieczeństwo należy zadbać samemu. Zasady są podobne jak na szlakach turystycznych. Można wybrać się z kimś. Dobrze jest umówić się z kimś bliskim na ewentualny kontakt telefoniczny. ‍Wymagane dobre oświetlenie, czołówka i odblaski. Na drogach publicznych obowiązują zasady Kodeksu Drogowego.

Konieczna jest rejestracja elektroniczna