Były występy, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, podziękowania i łzy wzruszenia. Koniec roku dotarł do przedszkola w Wolinie. Zakończenie zbiegło się z ogłoszeniem przez woliński magistrat budowy nowego przedszkola Wikinga Tappiego.

W imieniu własnym i Pana Burmistrza chciałabym podziękować wszystkim za pracę, a dzieciom życzyć bezpiecznych i fajnych wakacji. Czekamy na Wasz powrót we wrześniu – powiedziała zastępca Burmistrza Małgorzata Wójcik.

Uroczystość zakończenia roku zbiegła się w czasie z ogłoszeniem budowy nowego przedszkola, które ma stanąć w koronie stadionu Vinety Wolin. W przedszkolu będzie 150 miejsc. Każdy oddział będzie podzielony na salę główną – dydaktyczną, sanitariat, szatnię oraz zaplecze sali dydaktycznej, takich oddziałów będzie łącznie sześć. Ponadto przedszkole będzie posiadało sale wielofunkcyjną, która może pełnić rolę sali gimnastycznej ale również może być wykorzystywana okolicznościowo na różnego rodzaju przedstawienia, które przygotowują dzieci. Oczywiście w przedszkolu znajdzie się zaplecze kuchenne i administracyjne.

Rzeczy, które były niemożliwe, stają się coraz bardziej realne. Mam nadzieję, że w nowym przedszkolu dzieci doczekają się lepszych warunków – podkreślił przewodniczący Mieczysław Rybakowski.