Dzieci z przedszkola odwiedziły stróżów prawa w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Policjanci opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu lub motocykla oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji.

Dzieci ze szkół i przedszkoli dość często odwiedzają naszą jednostkę. Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują najmłodszym oznakowane pojazdy policyjne- radiowozy, motocykle, oprowadzają „małych gości” po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadają czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.

Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest oglądanie munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas pełnienia obowiązków służbowych przez policjanta.

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kamieniu Pomorskim, które wczoraj przybyły z wizytą komendy, zapoznały się z pracą kamieńskich policjantów, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje, same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych, nie tylko tego policyjnego. Mali goście wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.

źródło:
sierż. Katarzyna Jasion
Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim