Przy współpracy z lokalnym samorządem terytorialnym gminy Świerzno oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świerznie, kamieńskiej Policji udało się zakupić kamizelki odblaskowe dla przedszkolaków z Gostynia, Stuchowa oraz Świerzna.

18 marca 2021 r. dzielnicowy gminy Świerzno mł.asp. Dariusz Surowiecki z KPP w Kamieniu Pomorskim wraz z wójtem gminy Świerzno Radosławem Drozdowiczem i przewodniczącym Rady Gminy Sebastianem Ligęzą rozdali maluszkom kamizelki odblaskowe. Celem tej inicjatywy było uświadomienie dzieciom jak bardzo ważne jest w czasie poruszania się po drodze, korzystanie przez osoby piesze z elementów odblaskowych, zwłaszcza w warunkach o ograniczonej widoczności. Takie „ubranko” powinno mieć na sobie każde dziecko będące uczestnikiem wycieczki lub nawet zwykłego spaceru.

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych omówiono przy okazji podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować podczas pobytu w przedszkolu, na podwórku oraz w domu. Przedszkolaki podczas spotkania uczyli się jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Na zakończenie spotkania przypomniano numery alarmowe, zasady korzystania z tych numerów oraz omówiono jak powinna wyglądać rozmowa z dyspozytorem.

st.post Katarzyna Jasion