Już w najbliższą sobotę, tj. 16 lutego br. w sali widowiskowej Kamieńskiego Domu Kultury odbędzie się turniej finałowy „II Mistrzostw Kamienia Pomorskiego w Skokach Narciarskich”, których organizatorami są: Kamieński Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim.

Prawo udziału ma każda osoba, bez względu na wiek, płeć, oraz miejsce zamieszkania. Jedynym warunkiem jest znajomość kultowej gry Deluxe Ski Jump 2.1.

Po dwóch turniejach (sześciu skoczniach: Austria K-70, Irlandia K-125, Węgry K-180, Belgia K-95, Estonia K-155 oraz Rosja K-200) w klasyfikacji generalnej zostało sklasyfikowanych 36 zawodników. Na czele plasuje się Emil Hyżowiecki z Wolina, który do tej pory zdobył 445 pkt., tuż za nim plasuje się Konrad Piwowarczyk z Kamienia Pomorskiego, który zdobył 354 pkt., natomiast na najniższym szczeblu podium zadomowił się Przemysław Łukasiewicz z Kołczewa, który na swoim koncie ma 344 pkt.

Jeżeli ktoś z Państwa zechciałby spróbować swoich sił w skokach narciarskich to nic nie szkodzi na przeszkodzie. Czekamy na zawodników od godziny 10:00, kiedy to będą przyjmowane zapisy w biurze zawodów (wpisowe wynosi 10,00 złotych). Dodatkowo zostaną rozstawione stanowiska komputerowe, na których będzie można potrenować przed serią próbną oraz częścią konkursową.
Punktualnie o godzinie 12:00 odbędzie się seria próbna, po której ustalona zostanie kolejność oddawanych skoków przez zawodników. Około godziny 13:00 rozpocznie się seria konkursowa na trzech wcześniej wylosowanych skoczniach. W przerwach między skoczniami na zawodników oraz kibiców będzie czekała ciepła herbata, kawa, a także ciepły poczęstunek.

Kibice, którzy nie mogą przybyć na zawody zapraszamy do oglądania transmisji live, która będzie dostępna pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCqJG2IpAdZM4w41x2IpMFgw/videos