IMGW w orientacyjnej prognozie zagrożeń na najbliższe 3 dni przewiduje wystąpienie od poniedziałku do środy upałów w niemal całym kraju oraz w niektórych miejscach burz z gradem. Jutro upały przewidywane są m.in. na terenie naszego powiatu. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej ostrzega, że temperatura powietrza w najbliższych dniach może osiągnąć nawet 35 st. C. Od wtorku upały obejmą cały kraj, miejscami mogą pojawić się burze z gradem. Ostrzeżenie przed upałami drugiego stopnia utrzyma się w woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim, ponadto obejmie województwo pomorskie. W woj. zachodnio-pomorskim utrzymane jest także ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące możliwości wystąpienia burz z gradem.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm.