Synoptycy zapowiadają, że dziś na zachodzie i południowym zachodzie Polski będzie upalna pogoda z temperaturą do 31 stopni. Pod koniec tygodnia taki upał będzie już w całym kraju, a na zachodzie zapanują tropiki – nawet 35 st. C. Na ulicy Mickiewicza pojawili się już pierwsi amatorzy opalania. Jak zwraca uwagę nasz Czytelnik, nie wygląda to zbyt estetycznie. 

W zachodnich i południowo-zachodnich województwach termometry pokażą dziś nawet do 31 stopni. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia m.in. dla Powiatu Kamieńskiego. Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, więc możemy mówić o upałach – wyjaśnia synoptyk IMGW Jakub Gawron. Upał nadejdzie spokojnie – bez dynamicznych zmian. Nie czekają nas burze. Ze zjawisk atmosferycznych będą jedynie słabe, przelotne opady deszczu, które wystąpią w południowej połowie kraju.

W Kamieniu Pomorskim przy ulicy Mickiewicza pojawili się pierwsi amatorzy opalania. – W krzakach, na ławkach siedzą roznegliżowaniu goście okolicznego sanatorium. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Rozebrani do majtek kuracjusze, paradujący tuż obok placu zabaw dla dzieci – mówi nasz Czytelnik.