Jest szansa, że długo wyczekiwane porozumienie pomiędzy gminą Międzyzdroje a Powiatem Kamieńskim wymagane do przebudowy drogi Wicko – Lubin nareszcie dojdzie do skutku. Temat w trakcie dzisiejszej (8.06) sesji Rady Powiatu poruszył radny Adam Celiński. – Takie porozumienie trafiło do gminy Międzyzdroje, czekamy na odpowiedź z gminy – poinformował starosta Józef Malec.

Kilkukrotnie na posiedzeniach Zarządu prosiłem o wygenerowanie porozumienia pomiędzy powiatem a gminą Międzyzdroje mówiącego o przekazaniu działek gminie, tak aby rozpocząć działania w sprawie przebudowy budowy drogi – stwierdził w trakcie dzisiejszej sesji radny Adam Celiński, który niejednokrotnie apelował o doprowadzenie do finału przebudowy drogi Wicko – Lubin.

Aby inwestycja doszła do skutku samorządy muszą dojść do porozumienia w sprawie działki w Lubinie należącej do Powiatu Kamieńskiego. W zamian za grunt, gmina Międzyzdroje przejęłaby drogę i zrealizowała przebudowę. Środki ze sprzedaży miałyby też posłużyć międzyzdrojskiemu samorządowi na wypłatę odszkodowań, które mogłyby się pojawić w związku z potrzebą wywłaszczenia niektórych gruntów.

– Dokument musi satysfakcjonować obydwa samorządy, a przede wszystkim dać pewność radnym, że żadna ze stron nie będzie na straconej pozycji. To bardzo ważna i wyczekiwana przez Mieszkańców od lat inwestycja – zaznaczył radny Adam Celiński.