– Moje największe samorządowe marzenie i pomysł spełniają się – mówi Wójt Radosław Drozdowicz. Chodzi o budowę drogi Świerzno – Gostyniec – Gostyń – Pobierowo. Ta strategiczna inwestycja drogowa będzie możliwa dzięki porozumieniu gmin Świerzno i Rewal oraz powiatów Kamieńskiego i Gryfickiego ze stroną rządową – Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Lata pustych obietnic poprzednich wójtów gminy Świerzno ziściły się dzięki determinacji i uporowi obecnego m.in. Radosław Drozdowicza, który wespół z innymi samorządowcami zrealizuje to zadanie. – Moje największe samorządowe marzenie i pomysł spełniają się – mówi obecny Wójt.

W chwili obecnej kończą się prace dokumentacyjne i aktualizacja kosztorysów, tak aby pod koniec lutego jednocześnie ogłosić przetargi na wszystkie trzy odcinki dróg. Chodzi o odcinek Świerzno DW 103 – Gostyniec, którego inwestorem jest gmina Świerzno, Gostyniec – Gostyń – granica Powiatu Kamieńskiego, tu inwestycje wykona Powiat Kamień Pomorski oraz odcinek w granicach Powiatu Gryfickiego tj. 1800 m do ronda w Pobierowie, na DW 102., którego inwestorem jest Powiat Gryficki oraz Gmina Rewal.

Radości z przebudowy nie kryje Wójt Konstanty Oświęcimski. – Cieszymy się, że po wielu latach, tak długo oczekiwana inwestycja będzie miała swój finał, ku zadowoleniu mieszkańców i turystów – dodaje.

Na odcinku Świerzno ↔️ Pobierowo, wraz z przebudową drogi, będzie wykonana zostanie także ścieżka pieszo – rowerowa. Wszystkie zadania realizowane są z Rządowego Funduszu Strategicznego Polski Ład i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.