Według hierarchy szczepienia, to także akt troski i odpowiedzialności za najbliższych. Różne parafie włączają się w akcje szczepień. Punkty otwierają się przy kościołach, aby ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się na szczepienie, mogli z tego skorzystać

Na pytanie czy w obliczu wzrostu zakażeń, Kościół zdecydowałaby się na udostępnienie świątyń tylko dla zaszczepionych lub ozdrowieńców, prymas odpowiedział, że kościoły przestrzegają zasad pandemicznych oraz zaznaczył, że nawet w Watykanie nie ma takich rygorów, bo miejsca kultu religijnego są wyłączone z obowiązku okazywania dokumentów potwierdzających szczepienie.

W drugiej części rozmowy abp Wojciech Polak został zapytany o zjawisko migracji oraz o to, jak Kościół zamierza włączyć się w pomoc imigrantom. Prymas Polski odpowiedział, że zgodnie z nauką Boga, człowiekowi, który ucieka przed wojną i potrzebuje pomocy należy okazać akt człowieczeństwa. Metropolita gnieźnieński podkreślił, że Kościół katolicki poprzez Caritas już bardzo aktywnie włączył się w pomoc imigrantom z Afganistanu. To są konkretne projekty – pomoc prawa, językowa, psychologiczna. Organizujemy zbiórki, chcemy działać i być gotowi aby pomagać.