Wolin z promesą na 19 milionów złotych w ramach rządowego wsparcia i program Polski Ład. – To skok cywilizacyjny w zakresie inwestycji strukturalnych – mówiła Burmistrz Ewa Grzybowska. Obecny na konferencji minister Marek Gróbarczyk stwierdził, że to właśnie w takich miejscowościach występował deficyt inwestycji, które będą skutkować wyrównaniem szans cywilizacyjnych Polaków.

Dzięki tym środkom przyznanym dla Wolina całe śródmieście zmieni się, w przepięknym mieście zostaną przebudowane najważniejsze ulice. W ten sposób krok po kroku będziemy przywracać blask Wolina, który jest przepięknym miastem, regionem do którego zapraszam wszystkim Polaków. Ta modernizacja miasta, gminy spowoduje też, że będzie ona się rozwijać gospodarczo. Mamy ogromny deficyt inwestycji w takich miejscowościach i ogromne potrzeby, dlatego też te środki które trafiają w to miejsce mają służyć temu, aby te szanse zostały wyrównane – powiedział Minister Marek Gróbarczyk.

Przebudowane zostaną mocno wyeksploatowane, a zarazem strategiczne dla miasta ulice Niedamira, Moniuszki, Parkowa, droga do plaży, które swoją świetność miały w latach 70 ubiegłego stulecia oraz wybudowana zostanie ulica Owocowa, na którą Mieszkańcy czekają od 30 lat. W ramach zadania w sumie przebudujemy 3 kilometry dróg, 2 kilometry sieci deszczowej, sieci kanalizacji i około 1,5 km sieci wodociągowej. Realizacja zadania obejmie również wykonanie nowoczesnego oświetlenia ulicznego w postaci 70 nowych lamp LED.

Jeszcze nigdy dotąd gmina nie otrzymała tak ogromnej dotacji. To dla nas bardzo ważny dzień, bo dzięki temu dofinansowaniu wyremontujemy kilka ulic, a nawet powstanie jedna która obecnie jest tylko z nazwy. Wyremontujemy sieci kanalizacyjne, wodociągowe, powstaną nowe punkty świetlne dlatego to dla nas bardzo ważne! – powiedziała Burmistrz Ewa Grzybowska.