Choć z pewnością aura nie dopisała, to nie miało to wpływu na nastroje osób biorących udział w uroczystym otwarciu nowego odcinka szlaku sportowego, zlokalizowanego na szczycie wydmy. Jak się okazuje, inwestycja oceniana nie tylko przez samorządowców jako strzał w dziesiątkę to dopiero początek zmian w Dziwnowie, bo Burmistrz Grzegorz Jóźwiak zapowiada już budowę kładki od ulicy Parkowej do ulicy Szosowej!

Było sporo mieszkańców, którzy nie kryją zadowolenia z tego, że powstała. Myślę, że to będzie super atrakcja nie tylko dla turystów – podkreśla Grzegorz Jóźwiak – Nie zamierzamy na tym poprzestać, dlatego złożyliśmy wniosek na kolejna część od ulic Parkowej do ulicy Szosowej. Jest sporo innych chętnych do dofinansowania, ale liczymy na to, że pozyskamy środki.

Zadanie uzyskało 1,7 mln złotych dofinansowania. Wybudowana infrastruktura to blisko 600-metrowy odcinek pieszy z ogrodzeniem drewnianym, oświetleniem i toaletami. Modernizacja objęła odcinek od ulicy Przymorze do ulicy Żeromskiego.

Promenada prezentuje się naprawdę przyzwoicie. To bardzo trafny wybór jeżeli chodzi o rodzaj inwestycji. To naprawdę wspaniała sprawa dla wypoczynku i cieszenia się z morza które prezentuje się jeszcze piękniej – mówi starosta Józef Malec.