Rak jelita grubego jest od kilku lat jedną z najczęstszych przyczyn zgonów z powodu nowotworów złośliwych, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Niezwykle ważne jest więc, by pomyśleć o własnym zdrowiu i w porę podjąć działania profilaktyczne – dowiedzieć się jak temu rakowi zapobiegać i jak go wcześniej wykryć.

Serdecznie zapraszamy więc mieszkańców powiatów gryfickiego, kamieńskiego w każdym wieku na spotkanie informacyjno-edukacyjne dotyczącego profilaktyki raka jelita grubego. Spotkanie organizowane jest przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach, w ramach projektu: „Badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrycia raka jelita grubego w powiatach gryfickim oraz kamieńskim”.

Miejsce i termin spotkania:
PSONI Kamień Pomorski, ul. Garncarska 4, 06.06.2023 godz. 16:00

W czasie spotkania, obecne na nim osoby, będą miały możliwość zapisania się na bezpłatne badanie jelita grubego. Bezpłatne badania kolonoskopowe w ramach projektu realizowane są dla:

1. osób w wieku 50- 65 lat, bez objawów raka jelita grubego,

2. osób w wieku 40- 65 lat, bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego 1-go stopnia u którego rozpoznano raka jelita grubego,

3. osób w wieku 25- 65 lat, z potwierdzonym obciążeniem genetycznym HNPCC lub FAP.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 91-384-20-61 w. 440 Projekt: „Badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrycia raka jelita grubego w powiatach gryfickim oraz kamieńskim” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.