Jak informuje dzisiejsza Gazeta Wyborcza powołując się na swoich informatorów ruch obecny Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz ma być jednym z elementów opozycyjnego porozumienia w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez Gazetę Wyborczą, na listach wyborczych KO w każdym okręgu do Sejmu ma się znaleźć trójka popularnych samorządowców: burmistrzów, wiceprezydentów czy starostów. Podobne porozumienie Koalicji z samorządowcami zrzeszonymi w „Tak! Dla Polski” ma być zawarte na poziomie wyborów do Senatu. To właśnie tu z naszego okręgu miałby startować Prezydent Janusz Żmurkiewicz. Z Ruchu Samorządowego w nadchodzących wyborach ma być także dziewięciu innych kandydatów. To m.in. prezydenci Legnicy, Tychów czy Sopotu.

W ostatnich wyborach w okręgu wyborczym 98, który obejmuje Świnoujście, powiat goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, pyrzycki i stargardzki zwyciężyła Magdalena Kochan z komitetu Koalicyjnego, która uzyskała 135 tys. głosów pokonując Edwarda Kosmala z Prawa i Sprawiedliwości który zdobył 96 tys. głosów.

Janusz Żmurkiewicz rządzi niepodzielnie w Świnoujściu od 2002 roku.