Zapiecek   Zapiecek   Zapiecek   Zapiecek   Zapiecek   Zapiecek   Zapiecek

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Został zaatakowany nożem podczas 27. Finału WOŚP. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł trwającą pięć godzin operację.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Nie udało się go uratować po ataku nożownika, do którego doszło w niedzielę, 13 stycznia, podczas finału WOŚP na scenie. 27-letni mężczyzna, wcześniej karany i wypuszczony niedawno z więzienia, wbiegł na scenę z nożem i kilkukrotnie ugodził prezydenta na oczach tłumu mieszkańców. Paweł Adamowicz natychmiast został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie przeszedł trwającą ponad 5 godz. operację.

Wskutek masywnego, wielonarządowego urazu (narządów klatki piersiowej – serca, naczyń krwionośnych, przepony oraz narządów jamy brzusznej – jelit, wątroby) prezydent stracił mnóstwo krwi. Przetoczono mu jej ok. 20 litrów. Po operacji był podłączony do aparatury monitorującej jego parametry życiowe, oddychać pomagał mu respirator. Niestety, po długiej walce nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych.

Paweł Adamowicz był prezydentem stolicy Pomorza od 21 lat. Ostatnie wybory samorządowe wygrał w drugiej turze z kandydatem PiS Kacprem Płażyńskim. Adamowicz po raz pierwszy startował w nich bez poparcia PO, z list własnego komitetu Wszystko dla Gdańska.

Poprzedni wpisPoszukuję do sprzątania domków w Międzywodziu Następny wpisPraca na stanowisku Specjalista ds marketingu
 

A co Ty o tym myślisz?

39 komentarzy

 1. anonim mówi:

  styczeń 18, 2019

  o godzinie 20:45

  Odpowiedz

  Do czego ten kraj zmierza, psychole zabijają dobrych i mądrych ludzi, oczernia się tych którzy tak naprawdę jednoczą ludzi, powodują ze ludzie wspólnie robią fajne rzeczy bez względu na różnice i przy tym konkretnie pomagają innym. Żal.

 2. Anonim mówi:

  styczeń 17, 2019

  o godzinie 12:57

  Odpowiedz

  Karę śmierci dać Skurwys…. Podziurawic go tak samo niech wie ile P Adamowicz się naciwrpial za nic go zabił Bydle. Karę śmierci dla gnoja

 3. Anonim mówi:

  styczeń 15, 2019

  o godzinie 20:57

  Odpowiedz

  Kara śmierci dla tego sk ….A!!!!!!! ZADAC MU takie same ciosy jak on zadał WSPANIAŁEMU,SKROMNEMU SZCZEREMU KOCHAJACEGO LUDZI I ZYCIE CZLOWIEKOWI!Nie mam słów płakać się chce bo Pan Paweł❤❤❤RIP A ta szuja….

 4. gosc mówi:

  styczeń 15, 2019

  o godzinie 17:58

  Odpowiedz

  Brak słów… niestety jest przyzwolenie na przemoc i nienawiść w naszym kraju, psychole i półgłówki szlachtują porządnych ludzi

 5. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 21:41

  Odpowiedz

  DO ANONIM 18.24 …..W JAKIMŚ STOPNIU MASZ RACJĘ ALE???? KAŻDY MA SWÓJ ROZUM ,JAK KTOŚ POWIE CI SKOCZ W OGIEŃ SKOCZYSZ????

 6. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 21:11

  Odpowiedz

  Ale pisownia….
  ….wypuszczony.
  A może zwolniony

 7. mieszkanka Jola mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 19:29

  Odpowiedz

  Wyrazy współczucia dla całej rodziny Pana Prezydenta Pawła Adamowicza.
  Brak słów….

 8. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 18:24

  Odpowiedz

  A kto jest winny oglupianiu narodu, tak samo pisiory jak i platformersy, do tego media i kościół. To te czynniki nakręcaja nienawiść, a ze naród jest glupi i ogłupiany co raz to bardziej to powoli widać efekty. Przywrocić karę śmierci.

  • Anonim mówi:

   styczeń 14, 2019

   o godzinie 20:46

   Odpowiedz

   Politycy mają prawo toczyć spory, ale nie mają prawa fałszywie oskarżać , stawiając swoich wyborców w niezręcznej sytuacji. W tym wypadku, tylko JEDNA strona atakowała WOŚP od kilku lat, to kler na szczęście nie cały i spora grupa pisowców, wykorzystując do tego podległe sobie media publiczne ,a w internecie zatrudniając internetowych trolli. Wiele osób chełpiło się w mediach, jak bardzo nie wpłaci „złotówki” Owsiakowi.

   • Anonim mówi:

    styczeń 14, 2019

    o godzinie 21:54

    Odpowiedz

    Ja nie o WOSP, bo to tylko jeden, swiezy przyklad. Caly czas jest szczucie, jedni na drugich. I to głupie,k..wa, polskie spoleczenstwo to wszystko lyka, fermentuje to w tych ograniczonych umyslach, gnije i niszczy kraj od srodka.

  • Anonim mówi:

   styczeń 15, 2019

   o godzinie 7:58

   Odpowiedz

   nie wiesz przypadkiem ile trzeba mieć kasy i kont,żeby uzyskać błogosławieństwo Głódzia?-tego arcybiskupa,który w Bobrówce ma pałac za ponad 4 mln zł i 21 ha ziemi?

 9. Gość mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 17:23

  Odpowiedz

  Właśnie takim ludziom należy stawiać pomniki. Prawdziwy patriota. Wyrazy szacunku

  • Anonim mówi:

   styczeń 14, 2019

   o godzinie 21:02

   Odpowiedz

   Ludzia

  • Anonim mówi:

   styczeń 14, 2019

   o godzinie 21:04

   Odpowiedz

   Patriota????Ty wiesz co piszesz?Znasz jego przekonania?Jego historię?-Chyba nie…

   • Anonim mówi:

    styczeń 15, 2019

    o godzinie 13:41

    Odpowiedz

    To lepiej stawiać pomniki księżom pedofilom?

 10. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 17:05

  Odpowiedz

  Jakub B. Bączek
  SpoSnsoSrowSaneSSS ·
  Jesteśmy jednym krajem. Jednym narodem. Byliśmy wzorem wolności i solidarności dla wielu innych krajów i narodów. Kiedy jednak słyszę o ataku nożownika na prezydenta Gdańska podczas „Światełka do nieba” WOŚP ogarnia mnie wielki smutek…

  Smutek wynikający z tego, że hejt wylewa się aż z polskiego Internetu. Smutek wynikający z tego, że Polak gardzi Polakiem tylko i wyłącznie na podstawie innych poglądów politycznych (tak, jakby to była jedyna definicja całości drugiej osoby). Smutek wynikający z tego, że ktoś, kto przewodził zebraniu MILIARDA złotych na sprzęt ratujący ludzkie życie jest obiektem brutalnej nagonki…

  Obserwuję tę mentalną wojnę polsko-polską i martwię się. Martwię się tym, ile w nas frustracji. Martwię się tym, w jakim pejzażu społecznym będą żyły kolejne pokolenia. Martwię się, że z ducha „Solidarności” niewiele już w nas zostało.

  Oczywiście, bywały gorsze okresy w historii – Wołyń, Holocaust, komunizm… W moim krótkim jednak życiu chyba pierwszy raz martwię się aż tak mocno o ten kraj. Wiem, że potrafi być piękny i wiem, że my Polacy możemy mieć bardzo dobre serca. W ten weekend dotknąłem osobiście dobrych uczynków wielu ludzi i bardzo mnie to wzruszyło. Potem jednak usłyszałem w radio, że nawet w taki dzień zło może zabrać głos…

  Nie jestem naiwny. Wiem, że takie posty jak mój niewiele zmienią. Ale choćby te słowa miały dotrzeć tylko do jednej osoby, chciałbym wyrazić to, co mam teraz w umyśle i w sercu.

  BYCIE DOBRYM DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA JEST ŁATWE!

  Mówi o tym i chrześcijaństwo, i islam, i buddyzm, i inne religie i nurty światopoglądowe. Każdy z nas widział choć raz bezinteresowną pomoc czy gest przyjaźni między dwojgiem ludzi. Wierzę, że każdy kto to czyta nie raz też robił coś dobrego. Wiemy, jak to robić.

  Czasem wystarcz wspierające słowo. Czasem wystarczy przelew 20 zł na niepełnosprawne dziecko. Czasem wystarczy uśmiech. Czasem wystarczy przytulenie. To proste.

  Ocknijmy się w tych burzliwych wydarzeniach i nie reagujmy przemocą na przemoc. Nie reagujmy hejtem na hejt. Nie reagujmy agresją skierowana bezpośrednio w drugiego człowieka – nawet jeśli politycznie czy religijnie się różnimy.

  Nie musimy wszak wszystkich kochać, ale na ile to możliwe i na ile to autentyczne – bądźmy dla siebie dobrzy. Życzmy powrotu do zdrowia Panu Adamowiczowi. Życzmy sukcesu Jurkowi Owsiakowi. Zróbmy coś dobrego dla kogoś, kogo dziś lub jutro spotkamy.

  Proszę. To nasz wspólny kraj. Nasze wspólne dobro.

 11. Aneta mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 17:04

  Odpowiedz

  Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny.Straszna tragedia.

 12. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 17:01

  Odpowiedz

  Szok. Nie znamy dnia ani godziny :(

 13. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 16:56

  Odpowiedz

  Jurek nie rezygnuje z Woś ratujesz przecież tyle ludzi a dla tych co rzucają kamieniem w Ciebie i Woś oby nie musieli korzystać z twojego sprzetu cóż można w takiej chwili powiedzieć kondolencje dla całej rodziny Pana Adamowicza

 14. JOLA mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 16:54

  Odpowiedz

  WKONCU NIECH WSZYSCY SIE PODPISZA.JAK WYPISUJE TE BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!

 15. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 16:38

  Odpowiedz

  co się dzieje w naszym kraju,to już nie ta POLSKA….straszny smutek.

 16. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 16:20

  Odpowiedz

  Jakie to jest okropne. Jak my Polacy możemy sami sobie wyrządzić cos tak strasznego. Smutny dzień.

 17. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 16:18

  Odpowiedz

  Dziki to się wybija ale bandyta jest pod ochroną, a przywrócić karę śmierci, łeb za łeb, nie ty bandyto dawałeś życie nie ty go będziesz zabierał, wyrazy współczucia rodzinie.

 18. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 16:15

  Odpowiedz

  A komu przeszkadzała kara śmierci przywrócić może wkońcu się zastanowią co robią

 19. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 16:14

  Odpowiedz

  Macie swoją NIENAWIŚĆ : fałszywe oskarżenia,opozycji, kłamstwa, pomówienia, nazywanie ludzi złodziejami itp . Medialne i kościelne ataki na WOŚP, Owsiaka i tych Polaków , co wpłacali pieniądze na szczytny cel, też przyniosły skutek. Długo nie trzeba było czekać, na oszołoma, który w te kłamstwa uwierzył i poczuł, że musi zareagować. W publicznych mediach pozwolono sobie na skandaliczny program,szkalujący Owsiaka i WOŚP, który mógł być kroplą przepełniającą czarę nienawiści ! Rządzący zapomnieli o swoich zakazach, uczestnictwa w zbiórce WOŚP, strażakom, żołnierzom, czy policjantom .Nie zapewnili ochrony, gdy chodzi o bezpieczeństwo innych, za to o siebie i swoje bezpieczeństwo dbają w chorobliwym nadmiarze. Dziś patrząc na skutki swojej nienawiści, udają niewiniątka i wyrażają potępienie, ale niestety, ponoszą za to co się stało, moralną odpowiedzialność.

  • Anonim mówi:

   styczeń 14, 2019

   o godzinie 20:44

   Odpowiedz

   Ty teraz atakujesz.

   • Anonim mówi:

    styczeń 14, 2019

    o godzinie 22:18

    Odpowiedz

    Uderz w stół ?

   • Anonim mówi:

    styczeń 15, 2019

    o godzinie 21:37

    Odpowiedz

    O jakim ataku ty mówisz? Czysta prawda, może nie jest prawdą, że były ataki, dalej są. Dlaczego kordony policji ochraniały miesięcznice smoleńskie, a tu nie pozwolono na ochronę? Dlaczego zabroniono straży pożarnej udziału, ludzie zacznijcie wreszcie samodzielnie myśleć, a nie słuchacie diabelskich podszeptów niektórych środowisk pławiących się w luksusach, dlaczego nikt ich nie rozlicza z pieniędzy fundacji, i majątków?

 20. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 16:05

  Odpowiedz

  Jurek nie odchodź-bez Ciebie to padnie!!!!! Kondolencje dla rodziny, po co w to wszystko się politykę miesza, pokażcie mi polityka który w jeden dzień uzbiera dla szpitali 126 milionów…

 21. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 15:54

  Odpowiedz
 22. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 15:41

  Odpowiedz

  Wyrazy współczucia dla rodziny. Paweł Adamowicz na zawsze zostanie w pamięci naszych sercach. A tego mordercę skazać na karę śmierci – dożywocie ? niech mu lekka ziemia będzie

 23. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 15:28

  Odpowiedz

  To się w głowie nie miesci jak szybko można stracić życie przez idiote

 24. * mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 15:24

  Odpowiedz

  Przykro… :( (*) (*) (*)

 25. ELA mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 15:23

  Odpowiedz

  powinien tak zginać jak on zabiŁ

 26. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 15:11

  Odpowiedz

  Szkoda goscia kondolencje dla rodziny

  • Anonim mówi:

   styczeń 14, 2019

   o godzinie 18:14

   Odpowiedz

   a mi szkoda tych jego 36 kont bankowych

   • anonim mówi:

    styczeń 16, 2019

    o godzinie 14:52

    Odpowiedz

    W którym brukowcu wyczytałeś te bzdury? Jak zarobił, to dla mnie może mieć ich nawet 100.

 27. Anonim mówi:

  styczeń 14, 2019

  o godzinie 15:03

  Odpowiedz

  Morderca dostanie 25 lat, albo mniej, jak stwierdzą, że niepoczytalny. Dla mnie bandyta od razu na krzesło albo na sznur na gałęzi, a nie zyć w kryminale na koszt społeczeństwa. Ewentualnie do gułagu o chlebie, wodzie na boso i tam do wyniszczającej pracy.