Gmina Kamień Pomorski oraz Kamieński Dom Kultury zapraszają na Piknik Patriotyczny, który odbędzie się 3 maja o godz. 17.00 na placu przy Ratuszu Miejskim.

To radosne obchody święta związanego z uchwaleniem Konstytucji 3 maja, która wprowadzała prawo powszechnej niepodległości (dla szlachty i mieszczaństwa) oraz trójpodział władzy na ustawodawczą (dwuizbowy parlament), wykonawczą (król) i sądowniczą. Konstytucja ograniczała nadmierne immunitety prawne i polityczne przywileje szlachty zagrodowej.

W trakcie obchodów zostanie uroczyście odśpiewany Hymn Państwowy, wystąpią także dzieci i młodzież – podopieczni pracowni muzycznej z Kamieński Dom Kultury.

Podczas pikniku, obywatele Ukrainy, którzy znaleźli swoje schronienie w Gminie Kamień Pomorski przygotują symboliczny gest podziękowania za okazaną pomoc w formie tradycyjnej potrawy ukraińskiej oraz prezentacji artystycznej.

Ponadto czekać na wszystkich będzie ciepły poczęstunek oraz tort okolicznościowy w biało-czerwonych barwach. Dodatkową atrakcja będą interaktywne, patriotyczne gry dla dzieci, a także punkt z gadżetami patriotycznymi – mini flagami na patyczku, zrobionymi przez wolontariuszy kotylionami, malowaniem twarzy na barwy narodowe, balonami biało-czerwonymi.

Główny wydarzeniem tego popołudnia będzie koncert Zespołu Piramidy Official, którzy zagrają najpiękniejsze utwory poetyckie polskiego romantyzmu, w nowoczesnej odsłonie muzycznej.