To będzie weekend pełen atrakcji w Kamieniu Pomorski. Będzie smacznie, rozrywkowo a wszystko połączone z uroczystym 10 – leciem kamieńskiej Mariny i otwarciem wszystkich remontowanych obecnie ulic. Dni Kamienia rozpoczną się w piątek 24 czerwca, a zakończą koncertem zespołu Zakopower w niedzielny wieczór.

24 czerwca o godzinie 19 rozpocznie się 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncert inauguracyjny zostanie wykonany przez Karolinę Karkucińską (Organy), Macieja Wota (Organy) oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. (Ppłk Marcin Ślązak – dyrygent)

25 czerwca to 10 – lecie istnienia Mariny. Z tej okazji o godzinie 12 odbędą się Regaty o Puchar Burmistrza Kamienia Pomorskiego. O godzinie 16 odbędzie się uroczyste otwarcie wyremontowanych ulic w centrum miasta z przejściem trasą od Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej do Mariny. Od godziny 16:30 do godziny 20 na Marinie odbędzie się Piknik. W programie m.in. krojenie tortu, ciepły poczęstunek, animacje dla dzieci, gry XL, bezpłatne kajaki czy koncert szantowy zespołu Iga’cki Band.

26 czerwca odbędzie się wielki finał Dni Kamienia Pomorskiego. Od 12 do godziny 18 będziecie mogli skorzystać z projektu „Wolin z Rybą na Talerzu” czyli bezpłatną degustacją potraw rybnych, strefie zdrowia, strefie kinowej, konkursach z nagrodami. O 18.30 rozpocznie się cześć muzyczna czyli koncert zespołu House of Death, Juan Carlos Cany (Zwycięzca IV edycji Voice of Poland). O godzinie 20 w Kamieniu Pomorskim wystąpi zespół Zakopower.