Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie rozpoczyna realizację II część projektu pn. „Otwieramy się na siebie”, w ramach którego będziemy realizować inicjatyw lokalne naszych mieszkańców. W czerwcu br. ogłosiliśmy wyniki konkursu, w którym dokonaliśmy wyboru sześciu inicjatyw. Ich autorami są grupy nieformalne i stowarzyszenia z terenu gminy Golczewo. 

Pierwszym zorganizowanym wydarzeniem będzie inicjatywa lokalna pn. „Poza siecią” Grupy Offline, która odbędzie się 14.08 (niedziela) godz.: 14:00 na plaży miejskiej w Golczewie. Głównym motywem tego wydarzenia będzie sieć, jednak nie wi – fi, a wszystko co z nią raczej niezwiązane. Inicjatywę będą tworzyć trzy sieci. Sieć jako siatka pająka, której rekonstrukcją zajmą się aktorzy z teatru wspólnie z uczestnikami – dziećmi i młodzieżą, tworząc instalację artystyczną. Następnie sieć jako siatka na zakupy, czyli warsztaty ekologiczne pn. „Drugie życie siatki na zakupy”, a trzeci motyw sieci to siatka, jako jeden z elementów boiska do gry w plażową piłkę siatkową, czyli Turniej Piłki Siatkowej. Wszystkie stanowiska będą połączone jednym wspólnym elementem SIATKĄ, która wprowadzi spójność wydarzenia. Sieć obecnie kojarzy nam się już tylko z Internetem, my natomiast proponujemy spędzanie wolnego czasu w kreatywny, aktywny i niezwykle kulturalny sposób. Zapraszamy wszystkich chętnych już w niedzielę (14.08), by wspólnie z nami spędzić kilka godzin świetnej zabawy w letnie popołudnie. Zarówno na warsztaty ekologiczne jak i na tworzenie instalacji artystycznej zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież bez zapisów, natomiast by wziąć udział w Turnieju Piłki Plażowej trzeba się zgłosić wcześniej. Uczestnicy muszą mieć przynajmniej 15 lat, zorganizować trzyosobową drużynę i zapisać się do 10.08 (środa) pod nr tel.: 512 786 445, w wiadomości prywatnej na Facebook GOKiS lub w siedzibie GOKiS. Serdecznie zapraszamy do udziału. Liczymy na Waszą obecność, nie może Was zabraknąć! 

Wszystkie inicjatywy będą koordynowane i wspierane w ramach projektu pn. „Otwieramy się na siebie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.