W poniedziałek zawodnicy Gryfa spotkali się na pierwszych zajęciach po wakacyjnej przerwie. Wśród obecnych byli Ci już dobrze znani kamieńskiej publiczności oraz kilka zupełnie nowych twarzy.

Trening poprowadził trener Purczyński wraz ze swoim asystentem. Mimo braku awansu w zeszłym sezonie, zarząd wyraził zadowolenie z wyniku pracy szkoleniowca i obie strony wspólnie zdecydowały się kontynuować współpracę. Teraz duet Purczyński -Sandzewicz będzie zmierzał dalej obranym wcześniej kursem. W Klubie trwają prace nad wzmocnieniami.

Pierwszym letnim transferem Gryfa został Yaroslav Olenyuk, który przez ostatnie osiem lat występował w Iskrze Golczewo. „Yaro” dołączył do niebiesko-biało-czerwonych wzmacniając rywalizację w linii pomocy. Wraz ze wznowieniem treningów, swojej szansy na angaż w Gryfie szuka kilku testowanych zawodników. O ich przydatności zadecyduje sztab szkoleniowy.

Gryf Kamień Pomorski przedstawił również wygląd nowych trykotów meczowych, które ufundował sponsor – Messa Pub & Restaurant. Chodzi o trzeci zestaw strojów, w których zespół będzie występował w nadchodzących rozgrywkach. Ponownie zaprojektowano je w czerni i szarości, a za całość odpowiedzialny jest partner techniczny klubu – Keeza Polska.

Poznaliśmy także plan sparingów jakie rozegra zespół Karola Purczyńskiego. Pierwszy mecz kontrolny już w najbliższą sobotę (22.07), a rywalem kamieńskiej ekipy będzie Bałtyk Koszalin u19. Później Gryf zmierzy się jeszcze z GKS-em Kołbacz (26.07), Darłovią Darłowo (29.07), Arkonią Szczecin (02.08) oraz Iną Ińsko (05.08). Pierwszy mecz o ligowe punkty niebiesko-biało-czerwoni zagrają 12.08, w delegacji. W Dobrej rywalem Gryfa będzie miejscowy Sarmata.

PLAN SPARINGÓW GRYFA:
22.07 – Gryf vs. Bałtyk Koszalin u19
26.07 – GKS Kołbacz vs. Gryf
29.07 – Darłovia Darłowo vs. Gryf
2.08 – Arkonia Szczecin vs. Gryf
5.08 – Gryf vs. Ina Ińsko