Powiatowy Urząd Pracy zachęca do składania wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej. Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie kamieńskim.
Projekt jest skierowany do osób: w wieku 18 -29 lat, pozostających bez pracy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kamieniu Pomorskim jako osoby bezrobotne zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Priorytetowo są traktowane osoby bezrobotne znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy takie jak: długotrwale bezrobotni, osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach. Rekrutacja uczestników do projektu jest prowadzona w sposób ciągły.
Wnioski oraz kryteria można pobrać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kamieniu Pomorskim oraz Punkcie Obsługi w Wolinie lub na stronie internetowej w dokumentach do pobrania podjęcie działalności gospodarczej:
KLIKNIJ, ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI lub zadzwoń 513 348 146
16 komentarzy
Anonim mówi:
sie 11, 2022
o godzinie 13:59
Założyć działalność aby utrzymać z tej działalność patologię. Nie, dziękuję.
Anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 22:19
moźe czas na zmianę Panią dyrektor ?
Anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 18:38
Trzeba być idiotą żeby teraz kiedy stoimy przed wielkim kryzysem a może i bankructwem państwa zakładać działalność gospodarczą. To tak jakby założyć sobie pętle na szyję.
anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 18:25
W Kamieniu to samo,brak ludzi do pracy a urząd chroni bezrobotnych pod płaszczykiem ,aby wykazywać sprawozdania z swojej ideologi pomagania. Jestem zdania że ten twór już dawno powinien zniknąć z mapy powiatu.
Anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 16:43
Osoby o niskich kfalifikacjach mogą tylko pobierać zasiłki.
Kierowca mówi:
sie 11, 2022
o godzinie 6:40
Jak maja prawo jazdy to za kierownice i nie wolac pieniedzy od podatnikow. Jak nie ma to na kurs. Niech gmina pomoze finansowo zaplacic za niego – odda jak bedzie mial.
Uzdrowisko potrzebuje kierowcow!
Wyslac czlowieka (bez kwalifikacji) na taki czy owaki kurs – jak nie chce to zabrac swiadczenia. Macie szkole zawodowa? Czy nauczycieli tez brakuje?
Juz wszyscy na zachodzie garki zmywaja? Czy co do jasnej ch….y sie dzieje w tym Kamieniu?
8,868 mieszkancow i wladza nie moze sobie poradzic z prostymi problemami? Wyslac wladze na kursy albo uniwersytet niech naucza sie podstaw rzadzenia.
Doswiadczenie zyciowe kopania pilka to K O M P L E T N I E nie wystarcza, zeby zajmowac wygodny fotel w ratuszu.
BEZDOMNY ZBIGNIEW ŚWIĄTEK mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 15:18
Ciąg dalszy Historii „ZŁODZIEJSKIEJ” prywatyzacji Leszka BALCEROWICZA,
na której nieźle OBŁOWIŁ się nasz „BARON” Artur ŁĄCKI (obecnie NAJBOGATSZY poseł w Sejmie NASZEJ Najjaśniejszej RP),
rzetelnie, a przede wszystkim profesjonalnie opisanej w czterotomowej monografii pt. „Z deszczu pod rynnę. Meandry Polskiej prywatyzacji” autorstwa Jacka Tittenbruna, socjologa, profesora zwyczajnego UAM w Poznaniu, autora ponad 100 publikacji naukowych, laureata wielu nagród międzynarodowych, stypendysty NATO, Fundacji Środkowoeuropejskiego i London School of Economics.
w oczach bezdomnego, ofiary upadku PPD i UR „ODRA” w Świnoujściu.
odcinek DWUNASTY – „ZŁODZIEJSKIEJ” prywatyzacji Leszka BALCEROWICZA
p.t. „BALCEROWICZ – OKRUTNY KAT PGR -ów”,
który swoimi DOKTRYNALNYMI działaniami doprowadził do ZNISZCZENIA infrastruktury produkcyjnej PGR – ów i POZOSTAWIŁ ludzi tam pracujących, bez jakiegokolwiek przygotowania – z ZASKOCZENIA – na pastwę, wymagającego PROFESJONALIZMU, WOLNEGO NEOLIBERALNEGO RYNKU, na którym, poza nielicznymi wyjątkami, nie mieli ŻADNYCH SZANS sobie poradzić.
Motto Cicerona
„Historia magistra vitae est” – Historia jest nauczycielką życia.
Jego słowa oznaczają, że powinniśmy czerpać naukę z minionych zdarzeń i UNIKAĆ BŁĘDÓW, jakie popełniali nasi przodkowie.
Wracając do meritum to proszę zauważyć, że
Pan prof. Leszek BALCEROWICZ, gdyby nie daj Boże PO ze swoimi przystawkami, wygrali wybory w 2023 r., ZAMIERZA kontynuować swoją „ZŁODZIEJSKĄ” prywatyzację – na początek zamierza DOBRAĆ się do PKN „ORLEN”.
Do tego dopuścić nie wolno i dlatego należy przypominać DO SKUTKU to, do czego dopuścił się Pan prof. Lesze BALCEROWICZ, szczególnie w latach 1989 – 1991, wdrażając swoją „ZŁODZIEJSKĄ” prywatyzację i dlatego należy uczynić wszystko, aby do tego nie dopuścić w PRZYSZŁOŚCI, dla dobra naszego kraju Polski, szczególnie dla osób z obszaru dolnej części PIRAMIDY MASLOWA.
Jak to wyglądało w praktyce pokazuje choćby treść zapisana na str. 344 – 350, tom 2 czterotomowej monografii pt. „Z deszczu pod rynnę. Meandry Polskiej prywatyzacji” autorstwa Jacka Tittenbruna, której odnośne fragmenty cyt.:
„Starosta z Człuchowa zwrócił uwagę na pomijanie owego socjologicznego kontekstu w pejoratywnych określeniach typu:
pegeerusy, śmieci, leniuchy z pegeeru.
Tymczasem jego zdaniem (…)
to bardzo dzielni ludzie i dużo potrafią tylko ZA SZYBKO ODEBRANO im MIEJSCA PRACY. ŻADEN STOCZNIOWIEC BY SOBIE NIE PORADZIŁ.
Dawkę trzeźwego realizmu nieobecnego w wielu pejoratywnych POCHOPNYCH DIAGNOZACH omawianego środowiska wnoszą takie uwagi, jak te:
Jak ludzi do czegokolwiek poderwać, kiedy NIE MAJĄ NA CHLEB DLA DZIECI ? … Pożyczkę wzięliby CHĘTNIE, ale NA ŻYCIE. SZKOLĄ się niektórzy mają już po PIĘĆ SPECJALNOŚCI, a PRACY NIE MA („Gazeta Wyborcza”, 10.03.2001).
Dlatego tak ważne jest, by patrzeć na fakty z punktu widzenia ich uczestników.
W zakładzie rolnym w Gołębiewie (woj. Olsztyńskie) było 300 mlecznych krów, 1000 świń w NOWOCZESNYCH chlewniach, z których ostatnia, WYBUDOWANA w 1990 r. – ZAUTOMATYZOWANA, przestronna i ciepła – NIGDY NIE RUSZYŁA.
PGR zbankrutował. Majątek przejęty przez Agencję NISZCZAŁ CZTERY LATA, a ludzie wspominali dawne czasy z nostalgią, której wytłumaczenie jest nie tyle rzeczywiste pegeerowskie dolce vita, co kontrast z obecną sytuacją. Ta kontrastowość mogła więc sprawić, że BEZROBOTNEJ dziś dojarce DWUDZIESTOPIĘCIOLETNIM stażem mogło się wydawać, że:
Żylim sobie jak pączki w maśle. […]
Dyrektor departamentu pożytku publicznego w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, Krzysztof WIĘCKIEWICZ, który OPRACOWYWAŁ PROGRAMY AKTYWIZACJI pracowników byłych PGR, MÓWIŁ na ich temat:
W 1995 r., gdy ministerstwo przeznaczyło na ten cel SPECJALNE środki, pojawił się dość NIEKONWENCJONALNY program AKTYWIZACJI na terenach dawnych PGR. Ludziom proponowano NIEODPŁATNE użytkowanie ziemi, KORZYSTANIE z maszyn, narzędzi, środków transportu, DOFINANSOWANIE lub DAROWANIE materiału siewnego, inwentarza, pasz.
Do tego dochodził system szkoleń:
jak opracować biznesplan, prowadzić samodzielne gospodarczą albo drobną przedsiębiorczość.
Z ministerstwem WSPÓŁPRACOWAŁY wówczas władze LOKALNE, POMOC SPOŁECZNA, ośrodki doradztwa rolniczego i przede wszystkim organizacje pozarządowe.
Chęć skorzystania z programu miała wyrażać mniej więcej CO TRZECIA osoba, (…) a w niektórych województwach proporcje te były jeszcze GORSZE.
Wiele osób mówiło, że nie są zainteresowani. I nawet trudno się dziwić. To naprawdę SZCZEGÓLNA grupa społeczna. Lata spędzone w PGR ukształtowały w nich postawę DZIECKA1):
wystarczy być i za to bycie jest się NAGRADZANYM. Oni nie umieli chcieć. Najpierw trzeba PRZEŁAMAĆ barierę mentalną, żeby zechcieli przejawić JAKĄKOLWIEK AKTYWNOŚĆ.
Okazuje się jednak, że o losach programu NIE ZDECYDOWAŁY czynniki POPYTOWE, lecz PODAŻOWE – w 1997 r. SKOŃCZYŁY się środki finansowe i to był KONIEC programu.
Zdaniem WIĘCKIEWICZA (…) ZBYT SZYBKO starano się OCENIĆ jego EFEKTYWNOŚĆ, za mało było czasu na RZETELNE wnioski. Oczywiście było wiele porażek, ale też wiele SUKCESÓW, niektóre SPEKTAKULARNE, jak zakład produkcji WIKLINIARSKIEJ, który produkuje nawet na EKSPORT („Polityka”, 1994).
Nasze lokalne władze ,w Gminie Wolin, w ogóle nie były tym programem zainteresowane,
a AWRSP, której wówczas szefował obecny NASZ Starosta, Pan Józef MALEC, odegrały szczególnie NEGATYWNĄ, a wręcz SZKODLIWĄ, rolę,
ale o tym będzie w kolejnych odcinkach „ZŁODZIEJSKIEJ” prywatyzacji Leszka BALCEROWICZA .
C.d.n.
Pozdrawiam i zapraszam do merytorycznej dyskusji.
BEZDOMNY ZBIGNIEW ŚWIĄTEK
Anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 23:23
Ale działeczki sobie pozałatwiali co niektórzy nad morzem.
Anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 13:45
To się nie sprawdza. Bezrobotny nieudacznik nie jest w stanie rozkręcić biznes.
Angela mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 12:19
Czy ja mogłabym z tych środków firmę transzportowom założyć
Anonim mówi:
sie 12, 2022
o godzinie 22:47
Nie, gdyż najpierw musisz nauczyć się pisać.
Wacław Mirowski mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 11:06
Mam pytanie czy osoba zarejestrowana w Urzędzie Pracy od trzech lat jako bezrobotna ma świadczenia lecznicze a w tym czasie cały czas pracuje na czarno .Jak przychodzi jesień to idzie do Opieki i pobiera zasiłek okresowy czy nikt nie sprawdza takie osoby a to wszystko w Wolinie.
anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 14:39
Wreszcie się dowiedziałam dlaczego na tego w rozporku mówią Wacek ;)
Anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 15:23
Angela- celowo napisałaś „transzportowom”????
Anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 15:33
Teraz jest tak wszędzie,człowiek musi sobie jakoś radzić w tych ciężkich czasach! Żeby człowiek był człowiekiem,a nie człowiek człowiekowi wilkiem to może by świat był piękniejszy! Nie pozdrawiam
Anonim mówi:
sie 10, 2022
o godzinie 18:49
Jak dobrze,że nie mieszkam w Wolinie.Jak Pan chce to też może zarejestrować się w PUP,pracować i pobierać świadczenia✌️