W ostatnich dniach na terenie powiatu kamieńskiego odbywają się liczne prezentacje produktów np. paramedycznych, garnków, kołder itp. W sytuacji gdy otrzymałeś zaproszenie na taki pokaz i zdecydujesz się na udział w nim, pamiętaj żeby zachować daleko posuniętą ostrożność.

Na tego typu pokazach sprzedający posiadający perfekcyjnie opanowaną sztukę manipulacji, próbują sprzedać towary uczestnikom prezentacji. Są to często produkty dostępne w internecie w dużo niższych cenach, niż oferowane na prezentacji.

W dniu 4 listopada 2021 roku Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów w Kamieniu Pomorskim uczestniczył w prezentacji takiej firmy. Na prezentacji firma sprzedawała produkty paramedyczne uczestnikom pokazu. Działania Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów mające na celu ochronę konsumencką zaproszonych gości doprowadziły do przerwania spotkania.

Dlatego też, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów przypomina zasady na które należy zwrócić uwagę biorąc udział w prezentacjach różnych produktów.

Idziesz na pokaz

P A M I Ę T A J‼

✅Uważnie czytaj zaproszenia. Nie daj się zwieść, że chodzi tylko o bezpłatną prezentację. Zazwyczaj jest to pokaz handlowy, mający na celu przekonać Cię do zakupu produktu.
✅ Nie podejmuj szybko i pochopnie decyzji.
✅ Uważaj przy płatności na raty. Dokładnie przeczytaj umowę i załączniki.
✅ Domagaj się dokumentów.
✅ W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy.
✅ Wadliwy produkt możesz reklamować.
✅ Nie udostępniaj dowodu osobistego.
✅ W razie problemów szukaj pomocy u Rzecznika Praw Konsumentów.

Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów przyjmuje interesantów w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim, ul. Wolińska 7B, pokój 3A, 72-400 Kamień Pomorski.

poniedziałek: od godz. 8:30 do godz. 16:30
wtorek – piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30
tel: 91 38 23 928, 91 38 23 120
e-mail: rpk@powiatkamienski.pl, lferdynus@powiatkamienski.pl