Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w ramach naboru wniosków o udzielenie pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2022 roku przyznał samorządom środki na różnego rodzaju mikro wsparcie.

Powiat Kamieński dofinansowanie na „Wymianę oświetlenia na boisku sportowym oraz zakup sprzętu sportowego i remont sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, Gmina Kamień Pomorski”. Koszt zadania oszacowano na 59 tys. złotych z czego 24 tys. złotych to wsparcie województwa.

Dofinansowanie otrzymają także gminy z terenu powiatu:
🔹Gmina Dziwnów na „Zakup elementów wyposażenia do sali fitness w Hali Sportowo-Widowiskowej w Dziwnowie”. Koszt inwestycji 60 tys. złotych, dofinansowanie 30 tys. złotych.
🔹Gmina Golczewo na „Modernizację Stadionu Miejskiego im. Stanisława Kowalskiego w Golczewie”. Koszt inwestycji 48 tys. złotych, dofinansowanie 24 tys. złotych.
🔹Gmina Międzyzdroje na „Dostawę zestawu z dodatkowym wyposażeniem do profesjonalnej pielęgnacji boiska z nawierzchni syntetycznej na Stadion Miejski im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach”. Koszt inwestycji 56 tys. złotych, dofinansowanie 23 tys. złotych.

Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 30 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu.