Trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Wolinie. Chcesz mieć wpływ na to ja wygląda świat wokół Ciebie, zmieniać historię rodzin w potrzebie, pomagać mądrze, tak aby ludzie sami radzili sobie w życiu, być świadkiem tej przemiany, poczuć radość z mądrego pomagania – to oferta dla Ciebie.

Szlachetna Paczka – ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”

Więcej informacji i zgłoszenia do wolontariatu na:  http://bit.ly/Zostan_Wolontariuszem #DziękiTobie może zmienić się historia ludzi w potrzebie! Lider Rejonu jest Wiktoria Kwas – telefon 667033095