Do końca 2027 roku na bazie podpisanego dziś (26.02) porozumienia pomiędzy Gminy Dziwnów oraz Wolin wspólnymi siłami wybudują infrastrukturę, która pozwoli na dostarczanie czystej i uzdatnianej wody!

– Myślę, że to ważny dzień dla obydwu Gmin. Ważny nie tylko dla Dziwnowa ale także dla naszej gminy. Jest to połączone z budową ujęcia wody. W to wszystko zaangażowane są nasze gminy i Związek Gmin Wyspy Wolin. Przed nami ogrom pracy, bo to duże przedsięwzięcie. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie ta uzdatniona woda popłynie do miejscowości na terenie naszej Gminy, ale także Gminy Dziwnów – powiedziała Burmistrz Ewa Grzybowska. 

Radości z podpisanego po wielu latach porozumienia nie krył także Burmistrz Grzegorz Jóźwiak. Na jego bazie powstanie stacja uzdatnia wody i zostanie ona doprowadzona wodociągami do kilku miejscowości na terenie Gminy Wolin oraz do Gminy Dziwnów.

Dziękuje Pani Burmistrz, że po wielu latach udało się to porozumienie podpisać. Mam nadzieję, że jak najszybciej ta woda popłynie bo jest nam ona potrzebna. Bez wody rozwój naszych miejscowości nie byłby możliwy. To jest oczywiście początek, ale ta droga mam nadzieję dobrnie do końca i będziemy mogli się razem z Panią Burmistrz cieszyć i pić tę wodę z nowego ujęciaskwitował Burmistrz Dziwnowa.

Na bazie porozumienia Wolińskie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej lub Gmina Wolin za 9 milionów złotych wykonają stację uzdatniania wody oraz doprowadzą uzdatnianą wodę do Gmin Dziwnów oraz Wolin.