Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich prosi o cierpliwość mieszkańców i turystów. Wszystko w związku z pracami, prowadzonymi na drogach wojewódzkich od Łukęcina do Lędzina oraz z Dziwnowa do Międzywodzia.

Jak czytamy w komunikacie, turyści oraz mieszkańcy w dalszym ciągu muszą liczyć się z pracami budowlanymi prowadzonymi na drodze wojewódzkiej nr 102, która prowadzi z Międzyzdrojów do Kołobrzegu. Chodzi o dwa odcinki – Łukęcin-Lędzin i Międzywodzie -Dziwnów. Przebudowa obu odcinków ma zakończyć się po wakacjach – 31 sierpnia.

Największe utrudnienia występują na ponad 15-kilometrowym odcinku Łukęcin –Lędzin, gdzie obowiązuje objazd drogą powiatową z uwagi na rozbiórkę 87-letniego mostu i dwóch przepustów na Kanale Dreżewo odprowadzającym wodę z pól uprawnych do jeziora Liwia Łuża. Prace budowlane wymagały tu palowania podmokłych gruntów. Prace drogowe będą jednak kontynuowane i trzeba brać to pod uwagę wybierając się do Pobierowa, Pustkowa, Trzęsacza czy Rewala.

Drugi, aktualnie przebudowywany odcinek DW nr 102 to Międzywodzie –Dziwnów. Tu jak informują drogowcy, z uwagi na wysoki pozom wód gruntowych, ZZDW zdecydował o pozostawieniu betonowych, poniemieckich płyt i położeniu na nich cienkiej i elastycznej powłoki bitumicznej SAMI. Na terenie działania ZZDW będzie to jedyny odcinek wykonany w tej technologii. SAMI jest jedną z nielicznych metod pozwalających na zachowanie płyt betonowych przy jednoczesnym zabezpieczeniu powłok bitumicznych znajdujących się powyżej przed przenoszeniem tzw. spękań odbitych, które następują wzdłuż szczelin między płytami.