Gmina Kamień Pomorski z dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach rządowego programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”. Kamieński samorząd otrzymał środki, które mają posłużyć na renowację pomnika „Wieczna chwała Bohaterom”. 

Łącznie gmina otrzyma 110 tys. złotych. W ramach prac zostanie wykonany remont bramy głównej wraz z przyległym ogrodzeniem, remont płyty betonowej pomnika, renowacja pomnika wraz konserwacją oraz wykonaniem prac zabezpieczających, odrestaurowanie małej architektury.

Pomnik autorstwa szczecińskiego rzeźbiarza Stanisława Biżka powstał w 1968 roku. Wykonany jest z piaskowca i przedstawia stylizowaną postać rycerza ze skrzydłem husarskim i piastowskim orłem na tarczy. Na przedzie widnieją dwa nagie grunwaldzkie miecze, a pod nimi napis „Wieczna chwała bohaterom”.

Po obu stronach alei znajdują się zbiorowe mogiły żołnierzy. W 32 symbolicznych mogiłach pochowano szczątki 810 żołnierzy poległych wiosną 1945 roku. Na pionowych płytach nagrobnych widnieje motyw gwiazdy. Za nimi na 12. poziomych metalowych tablicach wypisane są nazwiska 211 poległych.