Po blisko dwóch latach starań, emeryci zrzeszeni w Polskim Związku Emerytów zyskali swój sztandar. W trakcie dzisiejszej (18.11) uroczystości, w kamieńskim magistracie pojawili się sponsorzy, przyjaciele PZEiR oraz osoby bez których nie byłoby to możliwe. 

Idea sztandaru została zapoczątkowana przez nieżyjącą już Gizelę Synowiec. Pandemia, która w ubiegłym roku pokrzyżowała wiele szyków, sprawiła, że także i emeryci musieli przełożyć swoje zamierzenia o kolejny rok. Dzięki wsparciu sponsorów oraz przyjaciół seniorów, a także pomocy Kamieńskiego Domu Kultury tym razem się udało.

Uroczyste przekazanie odbyło się dziś (18.11) w kamieńskim ratuszu. Z rąk wicestarosty Joanny Piwińskiej odebrali go przedstawiciele PZEiR.

Dzisiejsza uroczystość to docenienie wysiłku i pracy naszych seniorów na rzecz naszej społeczności lokalnej za którą powinniśmy złożyć podziękowanie nie tylko za to, co dziś dla nas robią, ale za lata pracy zawodowej, społecznej i na rzecz najbliższych . Bez tego nasz Powiat i gminy nie mogłyby się rozwijać. Trudno zresztą w jednym zdaniu wymienić wszystkie dziedziny życia, których rozwój zawdzięczamy. Ale szczególne podziękowania należą się osobom starszym, które działały w swym życiu na rzecz wolnego i demokratycznego państwa polskiego. Tworzycie też Państwo bezcenny kapitał społeczny Polski, bez którego jej dalszy rozwój nie byłby możliwy – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Szanowni członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, chce Wam pogratulować osiągnięcia jakim jest sztandar. Wszystkie dojrzałe wspólnoty zmierzają do tego, aby mieć swój sztandar i wy także do tego dorośliście nie dlatego, że macie swoje lata ale, że w swojej strukturze i organizacji już jesteście ze sobą zespoleni i zjednoczenipowiedział ks. kanonik proboszcz Dariusz Żarkowski, który w najbliższą niedzielę dokona uroczystego poświęcenia sztandaruMacie w sobie ogromne siły i werwę do działania dlatego też proszę Was, aby wpajać swoim wnukom wartości którymi kierowaliście się w życiu. Pokazujcie im, że człowiek powinien być zawsze ambitny i wyznaczać sobie właśnie takie cele.

« z 35 »