Nowa oczyszczalnia ścieków dla Wrzosowa, wymiana poszycia dachowego na zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim oraz nowa infrastruktura sportowa przed obiektem. Blisko 8 mln złotych środków z Polskiego Ładu posłuży do realizacji tych dwóch zadań. Swojej radości z otrzymanych pieniędzy nie kryje Burmistrz Stanisław Kuryłło.

– To świetna wiadomość. Od kilku lat szukaliśmy wsparcia dla inwestycji związanych przede wszystkim z bezpieczeństwem uczestników i użytkowników. Przebudowa dachu i boiska Szkoły Podstawowej nr 1 to działanie , które poprawi warunki nauczania i bardzo mocno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Przebudowa oczyszczalni ścieków we Wrzosowie to zadanie, które będzie miało ogromny wpływ na ochronę środowiska oraz rozwój całej infrastruktury na terenie Radawki i Wrzosowa – powiedział nie kryjąc radości Burmistrz Kamienia Pomorskiego.

4,56 mln złotych trafi na pierwszy etap budowy sieci sanitarnej w miejscowościach Wrzosowo, Radawka i Wrzosowo Kolonia. Nowa oczyszczalnia ścieków, pozwoli zabezpieczyć potrzeby mieszkańców, szczególnie w okresie sezonu letniego.

Z kolei 3,35 mln złotych zostanie przeznaczone na kompleksową przebudowę dachu, która podniesie znacząco bezpieczeństwo uczniów, pedagogów oraz osób odwiedzających szkołę. W ramach otrzymanego dofinansowania zmodernizowana zostanie także infrastruktura sportową przy placówce. Całkowicie przebudowane zostanie obecne, bardzo niebezpieczne i mocno wyeksploatowane boisko, pojawi się nowa 60 metrowa bieżnia, skocznia do skoku w dal oraz boisko do gry w siatkówkę. Przebudowie zostaną także poddane ciągi piesze oraz ogrodzenie szkoły.

Są to inwestycje na które gmina przeznaczy maksymalnie 15% wkładu własnego. – Dziękuje za zaangażowanie Panu Wojewodzie Zbigniewowi Boguckiemu, posłom Prawa i Sprawiedliwości reprezentującym nasze województwo – w szczególności Panu Leszkowi Dobrzyńskiemu i Michałowi Jachowi. Naszym radnym, za zabezpieczenie odpowiednich środków w przyszłorocznym budżecie, który będzie miał bardzo proinwestycyjny charakter – podsumował Burmistrz Stanisław Kuryłło.