Półmaraton kończy  pierwszą rundę biegów X edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Obawialiśmy się burzowej pogody, a musieliśmy walczyć z upałem- takimi słowami uczestnicy półmaratonu opisywali panujące warunki na trasie biegu.

Uciążliwości związane z wysoką temperaturą doskonale złagodziły bufety  z napojami i żelami energetycznymi. W tym miejscu dziękujemy strażakom OSP Dziwnów pod dowództwem Włodzimierza Hewelta oraz ekipie Marka Dołęgowskiego, która naprędce zorganizowała dodatkowy  punkt  w Kołczewie.  Dziękujemy również Małgorzacie Janawie za obsługę  biura zawodów oraz Jerzemu Lobie Piotrowi Baryła za pomoc techniczną. Zdecydowaną większość zawodników stanowili stali uczestnicy  Dziwnowskiej Ligi  Biegowej, ale nie tylko.  Półmaraton po raz pierwszy w życiu ukończyła trójka młodych ludzi, w tym Agata Chudy, która w ten sposób uczciła swoje urodziny. Gratulujemy  i życzymy realizacji kolejnych sportowych wyzwań.

Zwycięzcą półmaratonu został Arkadiusz Borysiuk (Elite Nierychomości/ KB Kamień Pom) -1.24.15  na drugim miejscu finiszował Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 1.35.33, na trzecim Sławomir Harasimowicz (Goleniów) – 1.35.37. Najszybszą kobietą została Dorota Kowalska (KB Kamień Pom) – 1.49.09, która wyprzedziła Joannę Plesińską (Goleniów) – 1.52.30 i Bożeną Jańczak (KB Kamień Pom) – 1.53.55. Zwycięzców dekorowali goście specjalni półmaratonu, którymi byli Agnieszka Kossek i Mieczysław Zart – trenerzy Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Pełne wyniki: fb DLB Dziwnowska Liga Biegowa. Impreza finansowana ze środków Gminy Dziwnów i Marszałka Województwa w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2024.