Wraca temat popularnych „paragonów grozy”. Dająca się we znaki inflacja, nieustannie rosnące ceny sprawił, że tegoroczni goście międzyzdrojskiego kurortu mogli przeżyć cenowy szok. – W jednej z restauracji w Międzyzdrojach za jedno piwo 0,5 l trzeba zapłacić 18 zł – czytamy.

Majówka w 2023 r. wypada bardzo korzystnie. Tak naprawdę wystarczyło wziąć dzień urlopu, aby cieszyć się pięciodniowym odpoczynkiem. Jednak jeżeli zdecydowalibyście się na zgłoszenie trzech dni wolnego, wtedy moglibyście cieszyć się dziewięcioma dniami relaksu. W związku z tym wiele osób planuje wyjazdy: nad morze, nad jeziora lub w góry. Jednym z często odwiedzanych miejsc jest Międzyzdroje. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem – pisze o2.pl

Od kilku tygodni głośno mówiło się o tym, że tegoroczna majówka może być jedną z najdroższych w ostatnim czasie. Przecież doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz kraj – i nie tylko on – zmaga się z wysoką inflacją. Tak więc większość z nas nastawiła się na wyższe koszty, jednak to może zaskoczyć wielu.

– W jednej z restauracji w Międzyzdrojach za jedno piwo 0,5 l trzeba zapłacić 18 zł. W porównaniu w 2021 r. kosz takiego napoju wynosił między 9 a 15 zł (w zależności od gatunku) – dodają autorzy publikacji.