7 lipca w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie przedstawicieli Konfederacji z sympatykami. Omawiane były wybrane aspekty programu „Polska na nowo”, a także ogólnopolityczne tematy, m.in. stosunki międzynarodowe. Obecni byli poseł Robert Winnicki, mec. Jacek Wilk, Witold Tumanowicz oraz Anna Bryłka.

Jak mówią o sobie, są nad morzem, na Mazurach i w górach. Blisko 30 miejscowości, łącznie około 50 wydarzeń, a wszystko w luźnej, przyjemnej atmosferze. Wystąpienia polityków, atrakcje dla najmłodszych, wspólne spacery, turnieje siatkówki, imprezy integracyjne czy nawet rejs. Organizatorzy podkreślają, że to doskonała okazja, żeby spotkać się i porozmawiać z politykami Konfederacji oraz zapoznać się z 4nowym programem odbudowy Polski po lockdownie.

W trakcie spotkania w Międzyzdrojach było o rosnących cenach, ale także o proteście przeciwko działaniu rządu Izraela. – Konfederacja jest jedyną siłą polityczną, która chce wypowiedzieć Europejski Zielony Ład! Wzrost cen energii nie bierze się znikąd. Bierze się z polityki klimatycznej Unii Europejskiej. To wzrost cen za emisję CO2 powoduje tak drastyczny wzrost cen energii za prąd – mówiła Anna Bryłka.