„Na drodze – Patrz i Słuchaj”- taki kryptonim ma miesięczna akcja policji, która rozpoczęła się 1 marca. Mundurowi w całym kraju będą walczyć z rozproszeniem kierowców i innych użytkowników dróg. Celem działań jest uświadomienie uczestnikom ruchu, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności podczas korzystania z drogi.

Wczoraj (1.03) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kamieniu Pomorskim wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie miasta oraz gminy Wolin. Działania prowadzone były również z użyciem bezzałogowego statku powietrznego – drona, który rejestrował nieprawidłowe zachowania kierujących.

W czasie działań skontrolowano 76 uczestników ruchu drogowego oraz ujawniono 59 wykroczeń drogowych. Ujawnione wykroczenia polegały na: przekroczeniu dozwolonej prędkości, korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przez kierującego pojazdem, niezatrzymania pojazdu w związku ze znakiem B-20 „stop”, niekorzystania przez kierujących jak i pasażerów w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa.

Takie działania prowadzone będą cyklicznie na terenie gmin powiatu kamieńskiego. Wartym przypomnienia jest, że od 17 września ubiegłego roku obowiązują ostrzejsze kary za wykroczenia. Pamiętajmy, to czy nowe przepisy dotkną nas jako uczestników ruchu drogowego zależy wyłącznie od nas samych. To my decydujemy na drodze i ewentualna odpowiedzialność spoczywa na nas.

sierż. Katarzyna Jasion