Nowe wątki, lokalizacje a niewykluczone, że i także bezpośrednie informacje od świadków czy też osób znających ówczesną sytuację związaną z zaginięciem Justyny Kanickiej najwyraźniej zintensyfikowały działania oraz obecność policyjnego Archiwum X w Kamieniu Pomorskim. Funkcjonariusze są coraz bliżsi znalezienia zaginionej? 

Rozmach skali prowadzonych prac oraz ilość funkcjonariuszy wskazuje na zintensyfikowanie działań. Kilkanaście osób prowadziło dziś czynności operacyjne w różnych miejscach. Niestety oficjalnie policja odmawia udzielania jakiegokolwiek komentarza ze względu na fakt cały czas toczącego się postępowania.

Dziś (25.10) funkcjonariusze przy pomocy ciężkiego sprzętu będą z mozołem przeczesywać metr po metrze przy cmentarzu wojennym. Rozmach prac śledczych imponuje. Funkcjonariusze usuwając krzaki, następnie plantują trudno dostępny do tej pory teren. Wszystko metr po metrze badane jest także detektorem metali.

Portal „Zaginieni przed laty” relacjonuje, że wszystko rozegrało się z 13 na 14 stycznia 2006 roku. Wtedy to Mariusz, brat Justyny, otrzymuje od niej SMS informujący, że zrywa ona wszelkie kontakty z rodziną i wyjeżdża. Otrzymana wiadomość nie jest napisana w stylu Justyny – słowa zapisane są ciągiem, bez spacji. Tej nocy SMS otrzymuje również koleżanka, u której miała zatrzymać się Justyna. Zaniepokojona kobieta niezwłocznie dzwoni do rodziców dziewczyny. Państwo Kaniccy są bardzo zaniepokojeni i próbują skontaktować się z córką, niestety bezskutecznie, ponieważ jej telefon jest wyłączony. Śledztwo w sprawie zaginięcia Justyny zostało umorzone po 5 latach.

Rodzice Justyny postanawiają działać na własną rękę. Rodzina Justyny pisze do posłów, między innymi do Posła Zbigniewa Ziobry, Sławomira Nitrasa z prośbą o pomoc i interwencję. Pisze również do Prokuratury Generalnej oraz do Rzecznika Praw Obywatelskich, niestety bezskutecznie. Kolejnym krokiem jest list do ówczesnego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie bagatelizuje sprawy i przekazuje otrzymane materiały do Prokuratury Generalnej. Skutkiem tego jest przejęcie sprawy przez Archiwum X w Szczecinie.

W związku z działaniami operacyjnymi nie można mówić o szczegółach. Policjanci z Archiwum X są częstymi gośćmi w Kamieniu Pomorskim, a także okolicach. Jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje, byliście świadkiem rozmów czy też zdarzeń mogących pomóc w prowadzonym postępowaniu możecie kontaktować się anonimowo z Funkcjonariuszami policyjnego „Archiwum X” dzwoniąc pod numer 477811833