Policja poszukuje 3-letniej Amelki, która została porwana razem ze swoją mamą. Ogłoszono Child Alert – system alarmowy, który w momencie uprowadzenia dziecka uruchamia zorganizowaną i natychmiastową akcję poszukiwawczą.

3-letnia Amelka i jej 25-letnia mama zostały porwane około 10.00 rano przez zamaskowanych mężczyzn w Białymstoku. Policja poszukuje dziecka – rozesłała oficjalny Child Alert.

Przed blokiem w Białymstoku doszło do porwania 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki. Marcin Gawryluk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku potwierdza, że do takiego zdarzenia doszło. Kobieta i jej córka zostały porwane podczas spaceru. Zamaskowani sprawcy wciągnęli je do samochodu, po czym porzucili auto. PAP podaje, że porwanie miał zlecić mąż kobiet, który jest obywatelem Niemiec. Według niepotwierdzonych informacji, sprawcy mogą próbować uciekać właśnie do naszych zachodnich sąsiadów. Stąd czujność policjantów w naszym regionie.

Dziewczynka ma jasne blond włosy, w chwili porwania upięte były w kok, niebieskie oczy. Ubrana była w szarą czapkę z pomponem, szare spodnie, różową kurtkę i granatowe buty. Wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o nim, policja prosi o kontakt z bezpłatnymi numerami telefonów 995 (Child Alert) lub 997 (dyżurny numer policji).