18 lipca 2018 r., to szczególny dzień dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych kamieńskiej Komendy. Powiatowe obchody Święta Policji są okazją do znalezienia się w gronie osób wyróżnionych i awansowanych.

Gala z okazji powiatowych obchodów Święta Policji odbyła się w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim. Ten szczególny czas swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście. Wśród przybyłych byli m.in. insp. Piotr Ostrowski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, przedstawiciele lokalnego samorządu, współpracujących służb mundurowych, prokuratury, sądu, duchowieństwa i prasy.

W trakcie uroczystej zbiórki mł. insp. Leszek Nowak, Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim, wygłosił przemówienie, w którym podziękował wszystkim policjantom za zaangażowanie w służbę, skuteczne i sumienne realizowanie niełatwych obowiązków i zadań służbowych. Wyraził również swoje uznanie dla pracowników cywilnych jednostki. Nie zapomniał także o zgromadzonych gościach, którym podziękował za przybycie na uroczystość, poczucie wspólnoty, a lokalnym samorządom za wieloletnią, owocną współpracę, a bliskim policjantów za zrozumienie dla służby. W tym roku, wręczone zostały 23 akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny.

KORPUS OFICERÓW MŁODSZYCH
Stopień nadkomisarza Policji otrzymał:

 • KOM. SZYMON KOWALSKINaczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2005 r.

KORPUS ASPIRANTÓW
Stopień aspiranta sztabowego Policji otrzymali:

 • ST. ASP. RYSZARD CIŚLAK – Asystent Wydziału Prewencji KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2002 r.
 • ST. ASP. DARIUSZ MARJAŃSKI – Dzielnicowy KP w Międzyzdrojach. Służbę pełni od 2003 r.
 • ST. ASP. KRZYSZTOF PALIWODA – Naczelnik WRD w KPP Kamień Pomorski. Służbę pełni od 1998 r.

Stopień starszego aspiranta Policji otrzymali:

 • ASP. BERNADETTA KUJDA – Komendanta Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Służbę pełni od 2001 r.
 • ASP. MARCIN KĄDZIELA – Kierownik PP w Dziwnowie. Służbę pełni od 1999 r.
 • ASP. JOANNA TOMCZAK – Asystent Wydziału Kryminalnego. Służbę pełni od   2000 r.

Stopień aspiranta Policji otrzymali:

 • MŁ. ASP. SZYMAŃSKI TOMASZ – Kontroler Ruchu Drogowego KPP w Kamieniu Pomorskim.  Służbę pełni od 2003 r. Mł. asp. Szymański obecnie przebywa na misji pokojowej w Kosowie.
 • MŁ. ASP. SYLWESTER WOŁEK – Dzielnicowy WP KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2007 r.
 • MŁ. ASP. RAFAŁ ZIELIŃSKI – Detektyw Wydziału Kryminalnego KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2008 r.

Stopień młodszego aspiranta otrzymali:

 • SIERŻ. SZT. KRZYSZTOF DAJCZAK – Kontroler Ruchu Drogowego KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2011 r.
 • SIERŻ. SZT. WOJCIECH ZIÓŁKOWSKI – Dzielnicowy KP w Wolinie. Służbę pełni od 2004 r.
« z 2 »

KORPUS PODOFICERÓW
Stopień sierżanta sztabowego Policji otrzymał:

 • ST. SIERŻ. DARIUSZ SUROWIECKI – Dzielnicowy PP w Dziwnowie. Służbę pełni od 2014 r.
 • ST. SIERŻ. IZABELA TREPKO – Asystent  Wydziału Kryminalnego. Służbę pełni od 2013 r.
 • STARSZY SIERŻANT KRZYSTOF SKORUPSKI – Asystent Wydziału Prewencji. Służbę pełni od 2012 r.

Stopień starszego sierżanta Policji otrzymali:

 • SIERŻ BEATA ŁUKOMSKA – Policjant WK w KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2014 r.
 • SIERŻ. LISICZKO PIOTR – Referent WRD KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2013 r.
 • SIERŻ. EDYTA NAWROCKA – Referent WRD KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2013r.
 • SIERŻ. PIOTR SŁUGOCKI –Referent WK KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2013r.

Stopień sierżanta Policji otrzymali:

 • ST. POST. MACIEJ KUDLIKOWSKI –Policjant WP KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2016 r.
 • ST. POST. KAROLINA MĄDRECKA – Policjant WRD KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2016 r.
 • ST. POST. KAMIL POBUCEWICZ – Policjant WP KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2015 r.

KORPUS SZEREGOWYCH
Stopień starszego posterunkowego Policji otrzymali:

 • POST. KATARZYNA LANCZAK –Policjant WP KPP w Kamieniu Pomorskim. Służbę pełni od 2017 r.

W związku  niedawnym zakończeniem służby, asp. szt. Ireneusz Krakowski, otrzymał okolicznościowy ryngraf.

Podczas uroczystości, przemówienie wygłosił również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, który przyłączył się do podziękowań złożonych wcześniej policjantom i pracownikom cywilnym przez mł. insp. Leszka Nowaka. Słowa uznania skierował również do rodzin policjantów. Nie zapomniał także o przedstawicielach lokalnych samorządów. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią policjanci. Dodał, że służba, to powołanie na rzecz bezpieczeństwa, porządku i spokoju publicznego. W swoim przemówieniu wspomniał również, o ciągłym progresie polskiej Policji – wdrażaniu nowych programów profilaktycznych, poprawianiu warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, odtwarzaniu posterunków Policji i nowym sprzęcie służbowym.

Na wniosek mł. insp. Leszka Nowaka, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła  za zaangażowanie w pełnienie swoich funkcji oraz sumienne wykonywanie obowiązków, wyróżnił ryngrafem Panią Małgorzatę Wagę.

Podczas uroczystej gali nie zabrakło wyróżnień dla funkcjonariuszy za wzorowe wykonywanie zadań służbowych, wysoką efektywność i zaangażowanie, a także za udział w konkursach: „Patrol Roku”, „Dzielnicowy Roku”, „Turnieju Służb Dyżurnych”, „Przewodnik Psa Służbowego” oraz „Policjant Ruchu Drogowego”. Mł. insp. Leszek Nowak przyznał nagrody motywacyjne następującym policjantom:

 • asp. szt. Hubertowi Kredencowi za zajęcie 1 miejsca w zawodach I stopnia Turnieju Służb Dyżurnych. Asp. szt. Hubert Kredenc będzie reprezentował Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim w turnieju II stopnia na szczeblu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
 • asp. Robertowi Branickiemu oraz st. sierż. Dariuszowi Surowieckiemu, którzy w dniu 21 czerwca 2018 r. reprezentowali Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim na eliminacjach wojewódzkich turnieju „Dzielnicowy Roku”. Drużynowo funkcjonariusze sklasyfikowani zostali na 5  miejscu.
 • sierż. Krzysztofowi Wróblewskiemu oraz sierż. Danielowi Sumińskiemu, którzy w dniu 17 czerwca 2018 r. reprezentowali Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim na eliminacjach wojewódzkich turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Drużynowo funkcjonariusze sklasyfikowani zostali na 7 miejscu.
 • st. sierż. Konradowi Gulczyńskiemu, który w dniach 27-28 czerwca 2018 r. reprezentował Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim na eliminacjach wojewódzkich konkursu przewodników psów, gdzie sklasyfikowany został na 7 miejscu w garnizonie zachodniopomorskim.
 • sierż. szt. Arkadiuszowi Katanowskiemu, który w dniach 20-21 czerwca 2018 r. reprezentował Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim w Wojewódzkim Turnieju „Policjant Ruchu Drogowego”. Po wszystkich konkurencjach sierż. szt. Arkadiusz Katanowski zajął 8 miejsce w garnizonie zachodniopomorskim.

Tegoroczne obchody Święta Policji uświetnił występ Kamila Szymańskiego, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kamieniu Pomorskim, laureata wielu konkursów, syna mł. asp. Macieja Szymańskiego. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i awansowanym, a gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie. Rodzinom dziękujemy za wsparcie, jakiego nam udzielają. Bez Was nie bylibyśmy takimi, jacy jesteśmy.

sierż. Aleksandra Berenda
fot. Andrzej Ukraiński