Podczas tegorocznego sezonu letniego, policjanci pełnić będą służby nie tylko w sposób tradycyjny, ale także w patrolach: rowerowych, na quadach oraz na nowej łodzi służbowej. Wszystko to dla Państwa bezpieczeństwa.

Jak co roku, nasi policjanci pełnić będą służby nie tylko w patrolach pieszych czy w radiowozie, ale także w patrolach: rowerowych, z wykorzystaniem nowej łodzi policyjnej i quadów.

Taki, a nie inny sposób pełnienia służby ułatwi wzajemny, bezpośredni kontakt społeczeństwa i funkcjonariuszy. Każdy może podejść i zwrócić się do stróża prawa o pomoc lub interwencję, a także przekazać swoje uwagi dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie.

Już teraz, dla bezpieczeństwa, mundurowi systematycznie przeprowadzają:

  • kontrole kąpielisk niestrzeżonych;
  • kontrole wędkarzy i osób korzystających ze sprzętu pływającego;
  • kontrole stanu trzeźwości osób dbających o bezpieczeństwo wczasowiczów;
  • wykłady na temat bezpiecznego wypoczynku z wszystkimi zainteresowanymi osobami (zgodnie z założeniami różnych programów profilaktycznych, takich jak: „Bezpieczne wakacje”, „Stop kłusownictwu: Policja na straży utrzymania oraz poprawy stanu środowiska na terenach i akwenach atrakcyjnych dla turystyki wodnej i wędkarskiej”, „Narkotyki i dopalacze zabijają”, „Bezpiecznie nad wodą”,
  • biorą udział w wielu imprezach: sportowych i profilaktycznych, których głównym celem, jest przekazanie najmłodszym wiedzy na temat zasad bezpiecznego zachowania się w każdej sytuacji i udzielania pomocy innym osobom.

Przypominamy, że osoby zainteresowane przeprowadzeniem kontroli autobusów przed rozpoczęciem przewozu, proszone są o zgłaszanie tego faktu do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim lub najbliższej jednostki Policji.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim