Późnym wieczorem, w sobotę 27 lipca, ekipa połączonych sił Vinety Wolin i Gryfa Kamień Pomorski, powróciła z wielkiego turnieju piłkarskiego – Dana Cup, który odbył się na samej północy Danii. W turnieju wzięło udział 25 000 zawodników z 56 krajów.

W samej grupie wiekowej – chłopcy 15 lat, w rozgrywkach której wzięliśmy udział rozstawionych było 108 drużyn. Nasza drużyna bardzo dzielnie sprawowała się od samego początku rozgrywek bezapelacyjnie i pewnie wygrywając swoją grupę eliminacyjną. W kolejnych meczach w systemie pucharowym pokonaliśmy drużynę z Niemiec 3:0 oraz Norwegii – 2:0. W 1/8 finału – po ciężkim, zaciętym meczu ze świetnie grającą inną ekipą z Norwegii, w regulaminowym czasie gry zremisowaliśmy 0:0. Niestety nie udało się… w rzutach karnych przeciwnik miał więcej szczęścia.

Podkreślić należy, iż w zawodach nie przegraliśmy żadnego meczu w podstawowym czasie gry. Jest niedosyt ale też i sukces – zostawiliśmy w tyle 99 drużyn! Cała masa atrakcji fundowanych przez Dana Cup, w tym : codzienne dyskoteki, wesołe miasteczko, piękny nowy basen, wypad na plażę Morza Północnego jak i możliwość szlifowania języka angielskiego przez naszych chłopców sprawiło, iż wszyscy wrócili zmęczeni ale też bardzo zadowoleni i w świetnych humorach.

Dziękujemy jeszcze raz głównemu sponsorowi wyjazdu firmie Rickard & Mattias Invest AB – szwedzkiemu developerowi, który w niedługim czasie rozpocznie inwestycję budowlaną w Dziwnówku – Baltic Riviera, za finansowe wsparcie eskapady.

Dziękujemy też naszym piłkarzom za serce, walkę i umiejętności, rodzicom – kibicom za tworzenie atmosfery i doping, oraz selekcjonerowi Pawłowi Pawlaczykowi za mistrzostwo mów motywujących i sportowy reżim, który zaprowadził w drużynie.

źródło:
Czytelnik