To już dziś! Spotykacie się ze znajomymi? Zakładacie już szaliki, aby kibicować biało czerwonym? A może tak jak pani Zuzanna z Golczewa, pan Adrian z Kamienia Pomorskiego, Arkadiusz i Martyna kibicujecie na miejscu w Moskwie? Prześlijcie nam swoje zdjęcia! 

Mundial to dla kibica piłki nożnej prawdziwe święto. Co cztery lata miliony fanów siadają na trybunach i przed telewizorami, by dopingować swoich ulubieńców. Każdy wierzy, że to właśnie jego kraj sięgnie po najcenniejsze trofeum. Reprezentacja Polski mundial w Rosji rozpocznie we wtorek, 19. czerwca meczem z Senegalem. Później do rozegrania będą jeszcze spotkania z Kolumbią i Japonią. Jeśli wyjdziemy z grupy, zagramy mecz 1/8 finału na początku lipca.

Już od lat małą tradycją kibiców reprezentacji jest wywieszanie flag na balkonach. Niekiedy całe osiedla wyglądają, jak gdyby mieszkali tam wyłącznie sympatycy futbolu. Nic w tym dziwnego, piłka nożna w naszym kraju jest sportem nr 1. I choć brakuje nam sukcesów, tych największych, to każda duża impreza wyzwala w kibicach ogromne emocje. Pierwszy mecz Polaków w grupie H 19 czerwca, o godz. 17 z Senegalem. Później zagramy jeszcze z Kolumbią (24 czerwca, godz. 20) oraz z Japonią (28 czerwca, godz. 16).

Zachęcamy do wysyłania własnych, przystrojonych w biało-czerwone barwy kibiców, domostw, bądź całych osiedli. Wszystkie nadesłane zdjęcia na kontakt@kamienskie.info / 883 270 113 lub poprzez Facebooka opublikujemy 19 czerwca.

———————————————————————–

Zdjęcie od Pani Katarzyny