Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu i chcemy wiedzieć, czego chcą Polacy. Wiem, że Polacy chcą szeroko rozumianego poczucia bezpieczeństwa – powiedział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zdaniem lidera PiS Polacy przede wszystkim chcą poczucia szeroko rozumianego bezpieczeństwa. – Poczucia bezpieczeństwa naszego państwa, ale także poczucia bezpieczeństwa osobistego, materialnego, poczucia bezpieczeństwa pracy, poczucia bezpieczeństwa na ulicy, na zabawie. W każdym miejscu, w którym są. Chcą po prostu, by Polska była bezpieczna, ale chcą także by Polska była dostatnia i żeby w Polsce ta dostatniość była nie dla wybranych, ale dla wszystkich; żeby to była szansa dla każdego – powiedział wicepremier.

– Polska się bardzo zmienia, szczególnie ta lokalna. Jesteśmy na wschodnich ziemiach RP – tutaj dzięki ministrowi obrony Mariuszowi Błaszczakowi wzmacniamy nasze bezpieczeństwo. Za naszą granicą jest wojna, wspieramy Ukrainę, chcemy i musimy pomagać Ukraińcom, ale jednocześnie dbamy o nasz interes narodowy – zaznaczył Kaczyński.

Podkreślał, że rząd PiS bardzo wiele zmienia, na przykład w dziedzinie bezpieczeństwa zewnętrznego. Jak mówił, co chwila powstaje nowa jednostka wojskowa. Dodał, że to zasługa szefa MON Mariusza Błaszczaka. – Polska jest coraz silniejsza, coraz bezpieczniejsza – mówił.

– Pamiętajcie, że są sojusze, ale sojusznicy pomagają tylko tym, którzy potrafią się sami bronić. Gdyby Ukraińcy nie potrafili się sami obronić, to dzisiaj to byłaby po prostu drugorzędna sprawa, jakiś tam spór dyplomatyczny; byłoby po Ukrainie – zaznaczył.