Ostatnie dni pokazały, jak potrzebna jest obecność strażaków ochotników w naszym codziennym życiu. To najlepszy pomysł, aby doceniając ich pracę pomyśleć o wsparciu budowy Regionalnego Centrum Szkolenia Strażaków Ochotników w Kołczewie.

Niestety takie noce jak ta wczorajsza wiążą się z pewnym aspektem naszej „pracy”, o którym nie wszyscy wiedzą. Sytuacja w której wystąpiła awaria zasilania i awaria sieci komórkowej wymusza na nas pozostawanie w ciągłej gotowości do wyjazdu ze względu na brak powiadamiania alarmowegoinformują strażacy pokazując w jakich warunkach muszą funkcjonować w Kołczewie i dlaczego budowa nowej remizy jest dla nich tak ważna.

Obecnie część socjalna, poza niewielką kuchnią oraz toaletą jest wykorzystywana jako garaż, magazyn sprzętu oraz warsztat do serwisowania. Z tego względu strażacy są zmuszeni do odpoczywania w warunkach niemalże polowych.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele jednostek OSP także musi funkcjonować w podobnych warunkach, dlatego post ma charakter wyłącznie informacyjny, aby przybliżyć mieszkańcom specyfikę służby. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które w dniu wczorajszym zaoferowały swoją pomoc i o nas nie zapomniały. Pozdrawiamy, OSP Kołczewoczytamy na ich profilu społecznościowym.

fot. OSP Kołczewo