W najbliższych dniach pogodę w Polsce będą kształtować niże znad wschodniej Europy. Z północy napłynie powietrze pochodzenia arktycznego. Zrobi się chłodniej, a temperatura na przeważającym obszarze kb8raju nawet w ciągu dnia nie przekroczy 0°C.

W sobotę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady śniegu, na Pomorzu i wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Możliwe również burze, głównie na północy kraju. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami na północy oraz w górach o 5 cm do 8 cm. Temperatura maksymalna od –3°C i –1°C w rejonach podgórskich, 0-2°C na przeważającym obszarze kraju, do 4°C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W całym kraju pojawią się przelotne opady śniegu, a nad morzem deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od –2°C na północnym wschodzie do 4°C miejscami nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

W poniedziałek na ogół sporo chmur z przelotnymi opadami śniegu, nad morzem deszczu ze śniegiem. Jedynie na zachodzie kraju pojawi się więcej przejaśnień i rozpogodzeń i tam opadów będzie najmniej. Temperatura wyniesie od –4°C północnym wschodzie do 4°C miejscami na wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na ogół zachodni i północno-zachodni.

We wtorek pochmurno i miejscami wystąpią opady śniegu, nad morzem deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od –4°C na południu do 3°C nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, silniejszy nad morzem i tam też w porywach do 55 km/h, przeważnie zachodni i północno-zachodni.

W środę nadal pochmurno z opadami śniegu w całym kraju. Temperatura od –3°C na południu do 4°C nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, silniejszy nad morzem i tam też w porywach do 55 km/h, przeważnie zachodni i północno-zachodni.

W czwartek kontynuacja pochmurnej pogody z opadami śniegu. Temperatura od –4°C na północnym wschodzie do 1°C na północnym zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, przeważnie z kierunków zachodnich.