Rodzina, przyjaciele oraz gospodarz pan Borys Sevastyanov, u którego obecnie mieszkają uchodźcy z Ukrainy za pośrednictwem portalu kamienskie.info składają podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do odnalezienia Mykoły Osipchuka.

„Podziękowania od matki, całej rodziny, właściciela domu, gdzie mieszkają, Borysa Sevastyanova, kierujemy do Policji oraz wszystkich jednostek ratowniczych.

Zgłoszenie dokonaliśmy o 17:34. Policja z Kamienia Pomorskiego oraz Wolina z zareagowały natychmiastowo. Po dwudziestu minutach byli już w domu, w Zastaniu, spisali dane, wzięli zdjęcia i natychmiast rozsyłali dane poszukiwanego do wszystkich jednostek. Po godzinie przyjechali z psami do pobrania materiału zapachowego poszukiwanego. 

Dziękujemy za czujność i ogromną pomoc w poszukiwaniu. Mykoła został odnaleziony przez Służbę Ochrony Kolei następnego dnia rano w odległości 50 km od domu, żywy i zdrowy.

Sami nie dalibyśmy rady w poszukiwaniach. Wszystkie służby – Straż, Policja, SAR z Dziwnowa, OSP tutaj nad morzem w powiecie kamińskim pracowały szalenie profesjonalnie i z determinacją za którą dziękujemy”