Aktywny wypoczynek dla harcerstwa to w obecnych czasach żaden problem! By zatem w tegoroczne lato sprostać takiemu wyzwaniu, zuchy i harcerze z Gminy Międzyzdroje oraz Gminy Wolin ambitnie, kreatywnie i na wesoło spędzali razem wakacyjny czas. Uczyli się zaradności, dyscypliny i pracy w grupie. Aktywnie przeżywali wspólne biwaki i obozy harcerskie na łonie natury.  

Zuchowo-harcerską Akcję Letnią rozpoczął X Szczep “Gniazdo” ZHP od biwaków. Pierwszy z nich odbywał się w Międzyzdrojach w dniach 25-26.06.2021r.- zaraz po zakończeniu roku szkolnego.  Uczestnicy brali udział w cyklu gier terenowych po lesie, a także realizowali sprawności. 

Harcerze także szkolili się i podchodzili do egzaminów. W dniach 1-4 lipca 2021 na organizowanym przez Hufiec Goleniów kursie funkcyjnych ZHP, nasze druhny i druhowie zdobywali patenty na przybocznych do drużyn harcerskich.    

Dla zuchów i harcerzy zorganizowana została 31 lipca 2021r. całodniowa wyprawa kajakowa, połączona z biwakowaniem na Wyspie Karsibór. Każdy z nich uczył się wiosłowania, nabierał doświadczenie walcząc z nurtem, czy zdobywał wiedzę na temat bezpieczeństwa. A to wszystko w ramach realizacji zadań na sprawność kajakarza i załoganta.    

W międzyczasie część druhen i druhów z X Szczep “Gniazdo” ZHP wyjechała na obozy harcerskie, które były organizowane na terenach województwa zachodniopomorskiego. Byli na obozie w Piecniku k. Wałcza zorganizowanym przez 19 DHSG “Zlotki” ZHP ze Świnoujścia w dniach 29.07. – 10.08.2021r. i na obozie w Łazach k. Dziwnówka przygotowanym prze 316 Szczep “Gloria Victis” ze Stargardu w dniach 9 – 13.08.2021 roku. Oprócz wycieczek realizowali działania ZHP z zakresu edukacji leśnej oraz różnorodnych form uprawiania turystyki. Korzystając z przygotowanych programów ZHP, realizowali zadania stopnie i sprawności harcerskie. 

Aktywny wakacyjny wypoczynek podczas Zuchowej i Harcerskiej Akcji Letniej dofinansowano w ramach budżetu Gminy Międzyzdroje na rok 2021. A już w najbliższy weekend od 3 do 5 września 2021r.  jedna z drużyn X Szczepu “Gniazdo” ZHP, czyli 3 Drużyna Harcerska “Gryfy Wolińskie” z Wolina, planuje biwak harcerski przy Świetlicy w Sołectwie Skoszewo. 

Zapraszamy w piątek w późne popołudnie. Będzie nauka rozbijania namiotów, połączone z ogniskiem i śpiewankami, a przy okazji wieczorna gra terenowa (o ile dopisze pogoda). W sobotę planowany jest rajd pieszy do Czarnocina oraz gry i zabawy popołudniowe, a w niedzielę planowane jest zakończenie i powrót.  

Jeśli maja Państwo ochotę, aby Wasze dzieci nie nudziły się w domach to serdecznie zapraszam! Niech skorzystają razem z nami aktywnie spędzając ostatnie dni lata! Zapraszamy gorąco!  

Czuwaj!
X Szczep “Gniazdo” ZHP