W miniony wtorek, tj. 26 lipca 2022 roku  na terenie dziwnowskiej Przystani Sezonowej, miało miejsce podsumowanie IV etapu 58. Etapowych Regat Turystycznych. Wypływający ze Świnoujścia żeglarze, zaczęli docierać do mety etapu (w Dziwnowie) we wczesnych godzinach popołudniowych. Relacjonując już na brzegu warunki pogodowe, podkreślano bardzo dobry wiatr, w efekcie którego, tuż po godzinie 15.00 do przystani zacumowała ostatnia jednostka – statek komisji (który zamykał całą stawkę jachtów).

Jak mówiła Izabella Kidacka (komandor regat), do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się blisko 60 jednostek, które będą z sobą rywalizowały do niedzieli 31 lipca 2022 roku, rozgrywając w tym czasie 8 etapów. Regaty odbywają się w całości na wodach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego i choć są to zawody z całą sportową otoczką, to nie mniej istotna jest serdeczna, rodzinna atmosfera i możliwość spotkania w żeglarskim gronie.

Załogi tworzą rodziny i grupy przyjaciół, a cieszy też bardzo liczne grononajmłodszych, które już od wczesnych lat są zaznajamiane z realiami życia na wodzie. Wychowujemy tym samym nowe pokolenia – wspominali Izabella Kidacka (komandor regat) i Grzegorz Jóźwiak (Burmistrz Dziwnowa), który wspomniał przy okazji podsumowania o początku prac przy przebudowie dziwnowskiego nabrzeża. Zyskamy dzięki temu – obok odświeżonego szlaku spacerowego, także kolejne dziesiątki nowych miejsc do cumowania jachtów.