W czwartek w Międzyzdrojach podpisano umowę na budowę remizy strażackiej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubinie.  Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę istniejącego budynku remizy OSP wraz z ogrodzeniem i nawierzchnią, budowę budynku remizy OSP wraz z centrum szkolenia straży pożarnej wraz niezbędną infrastrukturą oraz budowę miejsc postojowych, dróg wewnętrznych i chodników. Termin rozpoczęcia prac przewidziany został na kwiecień 2021 roku, koniec zaś na czerwiec 2021 roku.

W uroczystości udział wzięli  Przewodniczący Rady Miejskiej – Jan Węglorz, Naczelnik OSP w Lubinie – Damian Jastrzębski, Prezes OSP w Lubinie – Robert Osiński, Prezes Zarządu „Gorbud” Sp. Z o.o. (Wykonawca) – Kamil Skoczny, Burmistrz – Mateusz Bobek oraz Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej – Marian Kowalewski.

Bardzo się cieszę, że udało nam się dojść do punktu, w którym już lada moment rozpocznie się budowa nowej remizy. Jak wszyscy wiemy, sytuacja w jakiej znajduje się remiza, z jej bardzo wyeksploatowanym budynkiem, obniża szanse na w pełni skuteczne działania- i to już wkrótce się zmieni– mówi burmistrz Mateusz Bobek

Jak wspominaliśmy wielokrotnie- nie ma wątpliwości, że budowa nowej remizy w znacznym stopniu podniesie dyspozycyjność i gotowość bojową, a tym samym bezpieczeństwo społeczności lokalnej oraz turystów licznie odwiedzających Międzyzdroje. Całość inwestycji opiewa na 2,2 mln złotych.

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje