Około 50 atrakcji, 75 budynków, 11 restauracji, 6 kawiarni i inne mniejszych punktów gastronomicznych i handlowych ma powstać na 40-hektarowej działce w Brojcach, koło Gryfic. Park ma się stać miejscem pracy dla ponad 300 osób. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2024 roku. W środę odbyła się konferencja, która oficjalnie zainicjowała rozpoczęcie budowy Hossolandu

W Hossolandzie będzie dostępnych ponad 50 atrakcji oraz 75 budynków. Park stanie się miejscem rodzinnej rozrywki, w którym przewidziane są urządzenia dla całych rodzin (od najmłodszych do najstarszych). W kolejnych latach Hossoland będzie powiększany o dodatkowe niepowtarzalne atrakcje na światowym poziomie, takie jak m.in. duży aquapark czy rollercoastery.

Wszystkie te urządzenia zostaną zakupione od najlepszych światowych producentów z Holandii, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii czy Stanów Zjednoczonych.

Dodatkowo w parku zlokalizowanych będzie: 11 restauracji, 6 kawiarni, 13 sklepów oraz wiele innych mniejszych punktów gastronomicznych i handlowych.

Inwestycja będzie miała ogromny wpływ na promocję Pomorza Zachodniego. Hossoland stanie się znaczącą atrakcją regionu o dużej rozpoznawalności. Jako tematyczny park rozrywki o skali dotychczas niespotykanej w naszym obszarze, stanie się centrum rozrywkowym Pomorza Zachodniego.

W samym parku zatrudnienie znajdzie ponad 300 osób. Jednocześnie inwestycja będzie pozytywnie oddziaływać na branżę hotelarską oraz gastronomiczną na całym wybrzeżu. Hossoland stanie się czynnikiem napędzającym rozwój lokalny i regionalny, zwłaszcza w branży turystycznej, przedłużając sezon turystyczny na Pomorzu Zachodnim. Drugiego takiego miejsca nie ma ani w tej części Polski, ani we wschodnich Niemczech, dzięki czemu przewidziane jest zainteresowanie turystów zza zachodniej granicy, a także ze Skandynawii i dalszych krajów europejskich.

Dyrektorem Zarządzającym parkiem został Holender Daniel Heinst, menedżer z ogromnym doświadczeniem w branży związanej z prowadzeniem parków rozrywki. Projekty parku Hossoland zostały wykonane przez renomowane biura: niemiecką firmę Mack Next, holenderską firmę Jora Vision, włoskie biuro projektowe Attitude srl, kanadyjską firmę White Water, a także szczecińskie biuro projektowe Metropolis