Od początku działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, szpital w Gryficach jest obdarowywany różnego rodzaju sprzętem medycznym, który pomaga diagnozować, leczyć i rehabilitować pacjentów z różnymi schorzeniami.

Przyłączając się do tegorocznego finału WOŚP, Szpital w Gryfiach ma zaszczyt zaprosić Państwa do licytacji pięciu zabiegów sprężenia w komorze hiperbarycznej w Ośrodku Terapii Hiperbarycznej. Poniżej linki do internetowego serwisu aukcyjnego:

Udział w aukcji wesprze działania WOŚP i pozwoli poczuć się jak nurek na głębokości 15 metrów osobom, które chciałyby tego zjawiska doświadczyć w sposób w pełni bezpieczny i kontrolowany. W czasie zabiegu personel medyczny opowie o leczeniu i innych aspektach działania leczniczego komory.

Po wygranej aukcji kandydat przed wejściem do komory zostanie poddany kwalifikacji medycznej, a przy obecności przeciwskazań do udziału w zabiegu będzie mógł wskazać inną osobę, aby skorzystała z zabiegu. Zabieg jest bezpieczny, odbywa się po kwalifikacji medycznej lekarza, a nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa wewnątrz wysoko wykwalifikowany personel medyczny przez cały czas zabiegu. Personel medyczny poza komorą zabezpiecza możliwość wyjścia pacjenta w razie potrzeby przed zakończeniem zabiegu.

Zabieg polega na pobycie w wieloosobowej medycznej komorze, w której pacjent poddawany jest zwiększonemu ciśnieniu i oddycha w czasie zabiegu 100% tlenem przez godzinę. Osiągane w czasie zabiegu ciśnienie wynosi 2,5 ATA, czyli jest półtora razy wyższe niż ciśnienie atmosferyczne, w którym normalnie oddychamy. Jest do poziom ciśnienia działającego na organizm porównywalny z zanurzeniem w czasie nurkowania na głębokość 15 metrów. Efektem leczniczym tego zabiegu jest wytworzenie warunków w ludzkim organizmie polegającym na rozpuszczeniu w osoczu przyjętego poprzez oddychanie tlenu do wartości nieosiągalnych przy oddychaniu nawet 100% tlenem w normalnym ciśnieniu. Tlen ulega rozpuszczeniu w osoczu krwi z którym dostaje się do tkanek bez pośrednictwa krwinek czerwonych. Dzięki temu zabiegowi może on osiągać wysokie stężenia nawet w tkankach do których tlen przenoszony przez czerwone krwinki nie może dotrzeć – tkanki z upośledzonym ukrwieniem.

Poza wskazaniami medycznymi udokumentowanymi badaniami naukowymi istnieje szereg doniesień o korzystnym wpływie zabiegu na organizm ludzki w postaci spowolnienia procesów starzenia, zwiększeniu wydolności fizycznej, poprawie snu, zwiększeniu regeneracji tkanek i organizmu w całości. Zapraszamy do udziału!

AUKCJA NR 1

AUKCJA NR 2