Koleje Dolnośląskie z najszybszym połączeniem do Wrocławia. Atrakcyjna oferta na przedłużony weekend dedykowana mieszkańcom Pomorza

4 godziny i 20 minut – tyle zajmuje podróż pociągiem Kolei Dolnośląskich ze Szczecina do stolicy Dolnego Śląska. To najkrótsza relacja kolejowa na tej trasie, uruchomiona przez regionalnego przewoźnika na czas wakacyjny. I, jak się okazuje, bardzo popularna – do tej pory z oferty skorzystało już blisko 4500 pasażerów. Koleje Dolnośląskie zaplanowały dodatkowe połączenie na najbliższy przedłużony weekend. Pociąg pojedzie również 15 sierpnia.

Oferta skierowana jest do osób zainteresowanych krótkimi wyprawami na Dolny Śląsk, wyjątkowym pod względem turystycznych atrakcji i komfortowych połączeń kolejowych na terenie całego województwa.

– Mamy rozbudowaną siatkę połączeń, która umożliwia dotarcie nowoczesnymi i komfortowymi pociągami do odległych zakątków regionu. Koleje Dolnośląskie oferują przejazd wygodnymi wagonami, tabor jest klimatyzowany, niskopodłogowy i dostosowany do różnorodnych potrzeb podróżnych – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Pociągi KD w województwie dolnośląskim zatrzymują się na stacjach przy popularnych i atrakcyjnych turystycznie miejscach. To region przyciągający turystów niezwykłą mieszanką historii, kultury i przyrody. Znajdują się tu imponujące zamki, takie jak Zamek Książ czy Zamek Czocha. Urokliwe miasta i mniejsze miejscowości zachwycają oryginalnymi zabytkami i tętniącym życiem kulturalnym. Nie brakuje również szlaków pięknych przyrodniczo, idealnych dla miłośników górskich wędrówek i aktywnego wypoczynku.

 Dolny Śląsk jest popularny między innymi wśród cyklistów, a my jako przewoźnik kolejowy dostosowujemy się również do ich potrzeb. We wszystkich pociągach KD przewidzieliśmy specjalne miejsca na rowery, a dodatkowo w niektórych składach kursujących po regionie mamy specjalne wagony na jednoślady  podkreśla Damian Stawikowski.

Wakacyjny pociąg KD rozpoczyna swoją podróż ze stacji Świnoujście w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 16.40. W Szczecinie Dąbiu zatrzyma się o 17.47, a do celu w stolicy Dolnego Śląska dotrze o 22.07. Powrót można zaplanować w dwóch opcjach, połączeniem z Wrocławia we wtorek 15 sierpnia o 5.40 lub wydłużyć swój pobyt do soboty 19 sierpnia i wyruszyć tego dnia również o 5.40. Ostatnie kursy pociągu KD w sezonie lato 2023 przewidziane są na weekend 25-26 sierpnia.

W pociągu obowiązuje rezerwacja miejsc. Bilet bez ulg w relacji Świnoujście – Wrocław Główny kosztuje 79 zł. Za dodatkową opłatą i do wyczerpania miejsc podróżni mogą zabrać ze sobą rower.

Bilety można kupić wyłącznie przez platformę Koleo. Więcej informacji o połączeniu wraz z rozkładem jazdy na https://kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/swinoujscie/