O godzinie 8.00, w sobotę 26 maja, rozpoczęła się patriotyczna sztafeta biegowa zorganizowana przez młodzież Zespołu Szkół Społecznych i LUKS „Bałtyk” Dziwnów.  W ten sposób uczniowie postanowili uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zamiast pałeczki sztafetowej, uczestnicy dumnie trzymali w ręku flagę naszego kraju.

Uczestnicy każdej zmiany mieli do przebiegnięcia odcinek 5 kilometrów. Sygnał do startu sztafety dał burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. Na pierwszej zmianie biegli  radni Dziwnowa, w kolejnych uczestniczyły osoby reprezentujące organizacje, instytucje oraz stowarzyszenia Dziwnowa i powiatu, między innymi: harcerze z 63 DH Szare Szeregi, LUKS „Bałtyk” , Klub Olimpijczyka Dziwnów, Klub Biegacza Kamień Pomorski, ZOOiK , Szkoła Podstawowa Dziwnów, OPS, Dziwnowska Liga Biegowa, Garnizon Dziwnów, Urząd Miejski oraz  najliczniej reprezentowany Zespół Szkół Społecznych.

W trakcie trwania sztafety uczniowie, pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego Sabiny Greli, prezentowali wcześniej przygotowany projekt „Sto gier naszych rodziców i dziadków”. Można było zagrać  w klasy, noża, palanta, ścigać się na nartach parami i uczestniczyć w wielu innych grach i zabawach. Równocześnie odbywała się zbiórka pieniędzy na rehabilitację Gabrysia, w którą oprócz młodzieży zaangażowali się rodzice i nauczyciele – o tej akcji można będzie przeczytać w osobnym artykule.

Po godzinie siedemnastej sztafeta dotarła do mety. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, część zawodników wykonała rundę honorową i udała się na plażę, gdzie odbył się akt zaślubin z morzem. Oczywiście atrybutem zaślubin była flaga, niesiona przez uczestników patriotycznej sztafety.  Dziękując wszystkim uczestnikom, biorącym bezpośredni udział w biegu, dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które pomogły w realizacji tego przedsięwzięcia. Szczególnie naszej tegorocznej absolwentce Basi Piekło i jej mamie pani Edycie Brejtfus Piekło, za uatrakcyjnienie naszej imprezy asystą konną.

Fotorelacja na fb – DLB
Zespół Szkół Społecznych i LUKS „Bałtyk”