Kierowcy muszą się liczyć z dalszym wzrostem cen paliw. Jest to spowodowane tym, że ropa naftowa jest droga, a złotówka osłabia się w relacji do amerykańskiego dolara – ocenia portal e-petrol.pl.

Jak informuje portal, końcówka marca na hurtowym rynku paliw przyniosła wzrost notowań, nieco mniej kosztuje za to olej napędowy.

Według e-petrol.pl, w mijającym tygodniu zmienność detalicznych cen paliw była niewielka, za wyjątkiem benzyny 95, która podrożała o 8 groszy i kosztuje średnio 6,51 zł za litr. To najwyższa cena tego paliwa na stacjach od końcówki listopada 2023 – zauważa e-petrol.pl. Na niezmienionym poziomie utrzymały się notowania oleju napędowego i autogazu.

Prognozy cen na nadchodzący tydzień wskazują na możliwość podwyżek. Szacowane przez portal przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na początek kwietnia to 6,50-6,61 zł za litr benzyny 95, 6,65-6,77 zł za litr diesla, oraz 2,84-2,90 zł za litr autogazu.

Jak podkreśla e-petrol.pl, nawet po ostatnich podwyżkach koszty tankowania przed Wielkanocą są niższe niż przed rokiem. Różnice w cenach paliw nie są jednak duże, bo benzyna jest tańsza o 21 groszy a diesel jedynie o 5 groszy.